Domů Volný čas Průvodce výběrem cestovního pojištění

Průvodce výběrem cestovního pojištění
Konečně jste si našli několik dní volna a začínáte plánovat dovolenou? Rozhodli jste se, že se vydáte za hranice České republiky? Nezáleží na tom, jestli se chystáte za lyžováním do Itálie nebo za koupačkou třeba do Dominikánské republiky. Všechny cesty do zahraničí spojuje jedna věc – je to řádné cestovní pojištění. Cestování bez něj je hazardem s vlastním životem. Máme pro vás několik rad, se kterými při výběru pojištění nemůžete udělat chybu.

Pojištění a charakter cesty

V první řadě je nutné, aby pojistní podmínky cestovního pojištění odpovídaly charakteru vaší cesty. Pro běžné turistické cesty postačí klasické cestovní pojištění, pokud budete sportovat či se pohybovat v rizikových oblastech, je třeba myslet na připojištění. Připojištění je nutné na rizikové sporty (pozor, patří mezi ně i lyžování). Zjistěte, jestli je součástí pojistky pojištění úrazu. Pokud ne, připojistěte se.

hledejsmudlo.cz_online_ergo_cz_01

Vhodné doplňky

K základnímu cestovnímu pojištění se určitě hodí i pojištění proti ztrátě, poničení a zničení zavazadel a také pojištění odpovědnosti. To vás kryje v případě, když druhé osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku (více se o pojištění odpovědnosti dozvíte zde).

Cenově výhodnější varianta

Nabídky cestovního pojištění se u různých pojišťoven mohou lišit i o stovky korun. Je proto vhodné si je srovnat a vybrat tu nejvýhodnější pro vaši cestu. Představu o optimální ceně vám pomůže udělat tato kalkulace cestovního pojištění online.

hledejsmudlo.cz_online_ergo_cz_02

Z hlediska ceny i úspory času je výhodnější, když si sjednáte pojištění online. Při tomto typu sjednání pojistky nabízí pojišťovny někdy mnohem výhodnější podmínky a ještě slevy nebo bonusy. Příkladem je toto cestovní pojištění od ERGO pojišťovny. Každý k cestovní pojistce získá připojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazu pouze za 10 Kč na den.
Musíte si přečíst