Domů Krása a kosmetika Jak pečovat o dlouhé vlasy

Jak pečovat o dlouhé vlasy
Mít dlouhé a krásné vlasy je sen nejedné z nás a tak je třeba si umět poradit, pokud jste majitelkou takové kštice a vědět, jak s dlouhými vlasy zacházet a jak o ně pečovat. I když máte vlasy dlouhé, měla byste navštěvovat kadeřníka a čas od času si je nechat zastřihnout, aby nevypadali neupraveně.

Vlasy jak dlouhé, tak krátké, by měli mít nějáký tvar. Všechny vlasy by měli dostávat dostatečnou výživu a měli bychom o ně pečovat, obzvlášť, jsou-li poškozeny jakýmkoliv barvením. Krátké vlasy mají výhodu takovou, že pokud jsou poničení, brzy nám odrostou. U delších vlasů je třeba se o ně starat.

Vlasy je třeba častěji česat, neboť mohou mít tendenci se cuchat. S dlouhými vlasy uděláme daleko více, než s vlasy krátkými. Můžeme je natáčet, kulmovat, česat do různých účesů, ale poté bychom je měli také nechat odpočinout.

V létě je vhodné, nosit vlasy v drdolu a mít na hlavě pokrývku, aby je sluneční paprsky nepoškodili. Masky na vlasy pak v letních měsících používejte častěji, protože vlasy v tuto dobu potřebují mnohem větší výživu a hydrataci.

Co se týká dlouhých vlasů, velmi také záleží na tom, jaký typ vlasů máte. Je to stejné jako s pletí. Na každý typ se používají jiné přípravky. Vlasy se vám mohou buďto mastit, nebo být vysušené, vlnit, mohou být jemné, barvené a podobně. Podle toho také volíme přípravky na vlasy.

Každý typ vlasů, ale zcela jistě potřebuje, vlasové masky, které jejich strukturu výrazně zlepší. Vynikající je také závěrečný lesk na vlasy, protože lesklé vlasy, znamenají to, že jsou zdravé a samozřejmě vypadají velmi pěkně.
Musíte si přečíst