Domů Gastronomie Co se hodí k vínu

Co se hodí k vínu
Víno je alkoholický nápoj různých chutí. Víno můžeme mít sladké, ale i trpké, bílé a červené, nebo také růžové. Některá vína dokonce mají chuť jahod. Na trhu je obrovské množství vín a vybrat si z nich je někdy pořádný oříšek. Záleží na vás, jakou chuť vína preferujete.

Pokud si koupíte víno a plánujete si jej dát, tak byste si měli připravit i něco na zub. Po požití vína, budete mít chuť se i pořádně najíst a dát si něco, co vám bude chutnat. Co se hodí k vínu? K vínu se hodí především sýry a to sýry tvrdé, vybraných chuti. Mohou to být různé sýry a to i sýry plísňové.

Další věcí, kterou si k vínu můžete dát jsou olivy. Olivy můžete koupit buď zelené, nebo černé, s papričkami, nebo s mandlí, na trhu je též z čeho vybírat. Talíř můžete ještě obložit paprikami, okurkami, ale i salámem.

Dobré je také udělat si jednohubky, nebo chlebíčky, které budete přikusovat a vězte, že pokud je budete mít na stole, jen těžko jim odoláte. Proto pokud chcete držet linii, připravte si chlebíčky ze zdravých a dietních potravin.

Určitě neuděláte chybu, pokud si k vínu připravíte popcorn, slané pečivo, sýrové pečivo, nebo tyčinky. Ty by jistě neměli chybět na žádném stole, pokud si otevřete láhev s vínem. Proto na ně nezapomeňte.

K vínu se pak také neodmyslitelně hodí i svíčky, šero a romantická atmosféra, pokud toužíte po tom užít si příjemnou pohodu ve dvou. Pokud pijete víno s přáteli, tak i tak je tato atmosféra velice příjemná. Obzvlášť krásnou a dokonale doladěnou atmosféru získáte tehdy, sedíte-li v létě venku a máte dokonalý pohled do okolí, který vše jen znásobí.

Pokud pijete víno, rozhodně to s jeho konzumací nepřehánějte, ale dejte si jej spíše na chuť a na to, abyste se dostali do nálady.
Musíte si přečíst