Domů Krása a kosmetika Jak nosit červenou rtěnku

Jak nosit červenou rtěnku
Červená barva je velice sexy a na muže působí jako zbraň. Rtěnka v rudé barvě vždy frčela, frčí a frčet bude. Jde o velmi pěknou barvu, kterou je však nutné umět zkombinovat s ostatním líčením. Nelze si jen tak nalíčit rty na červeno, ale je nutné se umět namalovat celkově. Na tom velmi záleží a je nutné vědět, jaký doplňkový make-up na pleť dát.

Čím je vaše pleť světlejší, tím výrazněji rudá rtěnka na vašich rtech vypadá. Nalíčíte-li své rty rudou rtěnkou, na oči pak naneste už jen světlé stíny, velmi pěkně ale vypadají červené rty v kombinaci s černými linkami. Obecně ale platí, že pokud si nalíčíte výrazně oči, měla byste mít nalíčené přirozeně rty a pokud použijete výraznou rtěnku, pak byste měla mít světlé stíny.

Naneste si pouze jemnou tvářenku, rozhodně se vyhněte rudé barvě. To, že se rtěnky rozpíjí, je fakt, u červené je to pak ale mnohem viditelnější a proto v každém případě použijte konturovací tužku na okraj vašich rtů a rtěnku neustále kontrolujte.

Na pleť, která má nádech do růžova, použijte spíše švestkové odstíny. Teplejší červené tóny se hodí pro pleť, která má žlutavý nádech.

Pokud budete chtít sladit své nehty se rtěnkou, tak dbejte na to, aby rtěnka i lak měly stejný odstín, protože pokud by to tak nebylo, vypadala byste spíše tak, že si neumíte s kombinací barev dobře poradit.

Dost možná se vám stalo to, že jste si koupila rtěnku, která je rudá, ale po nanesení cítíte, že vám absolutně nesedí a tak ji chcete vyhodit. Tady zabrzděte a uvědomte si, že je to zbytečné, protože tu máte ještě jinou možnost a to tu, že rudou rtěnku pomocí štětečku smícháte ještě s jinou barvou rtěnky a vytvoříte tak odstín, který vám tentokráte již bude slušet.

Se rtěnkami se dá experimentovat různě, a proto je třeba zkoušet. Pokud je vám již více let a chcete nosit červené rty, volte raději světlejší odstíny. Je-li vaše pleť již vrásčitá, pak rozhodně výraznými barvami sobě nepřidáte.
Musíte si přečíst