Domů Krása a kosmetika Jak dopřát pleti vše, co potřebuje

Jak dopřát pleti vše, co potřebuje

Aby naše pleť vypadala stále dobře a zdravě, musíme jí dopřát pravidelnou péči a kvalitní kosmetiku. Jak jí dát vše, co potřebuje?

První a nejdůležitější krok

Zářivá, sametově hebká a zdravě vypadající pleť je snem každé ženy. Ať už máme štěstí od přírody nebo jsme jí museli trochu pomoci, musíme se o pleť dobře starat, aby stále vypadala skvěle. Na její vzhled i stav působí mnoho faktorů. Ty vnější, jako jsou počasí, prach a smog, i ty vnitřní, což je naše životospráva, pitný režim, dostatek spánku a stres. Vhodně zvolená péče o pleť by měla být každodenním rituálem, bez kterého nedokážeme usnout, stejně jako čištění zubů nebo sprcha. Základním krokem je čištění pleti, kterou musíme po celém dni zbavit nečistot, prachu a make-upu, abychom ji připravili na další péči. Na rozdíl od zbytku těla, na kterém pokožku chráníme oblečením, je pleť na obličeji vystavena všemu bez ochrany, o to důležitější je následná péče. K odlíčení použijeme šetrné čistící mléko nebo pěnu bez dráždivých látek. Jednou až dvakrát týdně pak použijeme i peeling, abychom pleť zbavili šupinek suché kůže a nečistot.

Intenzivní péče

Po dokonalém vyčistění je naše pokožka připravena k další péči. Naneseme pleťový krém pro hydrataci a regeneraci. Noční krém je hutnější a má více výživných látek, denní krémy bývají lehčí. V zimě je potřeba myslet i na chladné počasí a dbát na to,a by měl krém i ochranné účinky a naše pleť netrpěla mrazem a ledovým větrem. Když je potřeba, rychlým pomocníkem je pleťová maska s koncentrovaným složením, která dodá pleti živiny a zlepší její vzhled během čtvrt hodiny. Používat bychom ji měli dvakrát do týdně, ideálně po sprše nebo koupeli, kdy jsou póry otevřené a účinné látky tak do pokožky snadněji proniknou.

Veškerá péče o pleť by měla být šetrná a jemná. Pokožku nikdy nedrhneme ani jinak mechanicky nedráždíme. Opečovávaná pleť se odvděčí skvělým vzhledem.

Musíte si přečíst