Do zlata lidé investovali odnepaměti a dělají to dodnes. Ve velkém se zlato skupovalo například loni. Právě tato cenná komodita má totiž schopnost posilovat dobách ekonomických i politických krizí a její hodnota rostla také loni. Už jste ji zařadili do svého investičního portfolia?

Češi jsou v investicích konzervativní, velmi často se bojí zkoušet nové věci. Raději nechávají své peníze ležet na spořicích účtech a myslí si, jak dobře udělali. Opak je ale pravdou. Nízké úroky na spořicích účtech ani nepokryjí inflaci, takže vaše úspory postupně ztrácí na hodnotě. Zachránit je může zlato!

Proč je zlato tak výhodnou investicí?

Nemusíte do něj investovat všechny našetřené peníze, stačí část. Ostatně diverzifikace je nejlepší cestou k finanční stabilitě. Po přečtení následujících výhod investic do zlata však možná budete mít tendenci do něj vložit veškeré úspory:

  • Investiční zlato je osvobozeno od DPH.
  • Nemusíte mít našetřené miliony, zlaté mince a slitky lze koupit i za tisíce, desetitisíce či statisíce.
  • Zlaté mince a slitky máte ve fyzické podobě doma.
  • Zlato není závislé na měně, prodáte ho kdekoliv po světě.
  • Dlouhodobě jeho hodnota stabilně roste.

Výše popsané výhody však platí pouze pro investiční zlato, tedy slitky a investiční mince. Rozhodně se nevztahují na šperky, jak si spousta dam mylně myslí.

Jak nakoupit investiční zlato?

Nečekejte žádné složité procesy. Stačí si najít důvěryhodného obchodníka a objednat si slitky či mince třeba online. I s certifikátem vám dorazí až domů, diskrétně a v bezpečnostním obalu.

Můžete se vydat také do kamenné prodejny, například do prodejny Pražské mincovny v Obecním domě. Pražská mincovna se prodejem zlata zabývá téměř 20 let, nabízí slitky i mince garantovaného původu a ryzosti. Ceny zlata aktualizuje každý den a stejně snadno jako nakoupit u ní můžete investiční zlato taktéž prodat.