Dražba nemovitostí není nic neobvyklého. Dokonce realitní kanceláře uvádí, že prodej nemovitosti skrze aukce se stává čím dál populárnější. V současné digitální době se však veškeré činnosti přesouvají z reálného prostředí do toho virtuálního, přičemž dražby nejsou výjimkou. V posledních letech se fenoménem staly elektronické aukce, neboť jsou jednodušší než klasické dražby. V následujících řádcích vám prozradíme, jak fungují.

Spousta majitelů bytů, domů a pozemků preferuje elektronickou aukci, neboť je jednodušší, flexibilnější a pohodlnější. Zapomeňte tedy na klasické dražby nemovitostí, těm už dávno odzvonilo. O elektronickou dražbu mají zájem také obce, jež přestaly využívat prodeje obálkovou metodou.

Jaké výhody má elektronická dražba?

  • Při elektronické kauci neskládáte žádnou jistotu, případně pouze velice nízkou jistotu.
  • Nákup nemovitosti je možné financovat hypotéku.

Ovšem na druhou stranu člověk netuší, jak vůbec aukce dopadne, a tak je do poslední chvíle v nevědomí, zda nemovitost dostane či nikoliv.

Chcete nemovitost z dražby? Ušetříte

Asi se ptáte, proč jsou nemovitosti v dražbě tak žádané. Důvod je jednoduchý. Vyjdou levněji než běžné nemovitosti. Podívejte se na portálu drazba-nemovitosti.com na nabídku nemovitostí, které jsou momentálně v dražbě. Sehnat se dají touto formou byty, rodinné domy, pozemky, rekreační objekty i komerční budovy. Záleží pouze na vás, jakou verzi nemovitosti hledáte.

Cena je stanovena objektivně, ale u každé nemovitosti máte také k dispozici znalecký posudek s podrobnějšími informacemi. Dražby nemovitostí v exekuci probíhají kontinuálně. U každé nabídky je tlačítko pro vstup do elektronické aukce. Vzápětí se vám zobrazí, kdy má dražba začít, jaká je vyvolávací cena a jaká je cena stanovená znalcem.