Současný trh se zimními botami je poměrně rozmanitý – od vysokých kozaček nad kolena přes kozačky pod kolena až po kotníkové boty. Vybrat byste však měla konkrétní model podle toho, jakou máte postavu. V následujících řádcích vám dáme několik užitečných tipů.

Spousta žen, bohužel, při výběru zimních bot neustále chybuje, neboť se neřídí několika základními pravidly. Dámské zimní boty by se vám samozřejmě měly líbit, co se vzhledu týče, ovšem je nezbytné zohlednit také jejich praktičnost.

Co postava, to jiné potřeby

Pokud patříte mezi ženy s drobnou postavou, zapomeňte na klasické kozačky s délkou pod kolena, protože by vás taková varianta ještě více opticky zkrátila. Ideální volbou je tříčtvrteční délka, která tedy končí uprostřed lýtek. Zároveň vám bude slušet několikacentimetrový podpatek.

Jsou vaším problémem krátké nohy a dlouhé tělo? V takovém případě sáhněte po kozačkách s úzkou špičatou špičkou. Jestliže prahnete po modelu s podpatkem, dbejte na to, aby byl podpatek spíše jehlový, nikoliv masivní. Trendem posledních několika sezón jsou vysoké kozačky nad kolena, které sluší štíhlým a vysokým postavám.

Ještě existují dámské kotníkové boty, u nichž dávejte pozor na to, že opticky nohy zkracují. Pokud nohy už tak máte krátké, potom spíše uvažujte nad jinou délkou.

Co se ke kozačkám nehodí?

Sportovní oblečení a volné kalhoty se ke kozačkám vůbec nehodí. Pokud ráda nosíte batoh, zvolte spíše elegantní kožený, nikoliv sportovní. Zapomeňte také na kombinaci kozaček se sportovní lyžařskou bundou. Kozačky jsou totiž elegantní obuví, čemuž je nezbytné přizpůsobit i celkový styl outfitu.

Ze značek, jež momentálně hrají na trhu prim, bychom měli zmínit Rieker, Tamaris, Caprice a Iberius. Budete s nimi nadmíru spokojená.