Domů Domácnost Nadzemní bazény jsou levný způsob, jak pořídit bazén nejen pro děti

Nadzemní bazény jsou levný způsob, jak pořídit bazén nejen pro děti

 

Postavit velký bazén osazený do země a se zastřešením je věc nejen časově, ale i finančně náročná. Přitom pokud chcete domů bazén zejména kvůli dětem, najdete mnoho řešení nadzemních bazénů, které dětem udělají radost a vás nezadluží na deset let.

Nafukovací herny pro prcky

Malé děti je nutné mít pod dohledem i v té nejmenší vodě. Vzít je sice můžete do velkého bazénu, ale doma si děti nejvíce užijí čvachtání v malém nafukovacím bazénku. Pokud už chodí, umí si do něj vlézt i si z něj vylézt. Vodu snadno i dvakrát denně vyměníte. Vždyť k nehodám, pokud jsou děti v bazénku bez pleny, dochází velice často. Další výhodou je, že do bazénu napustíte snadno rovnou teplejší vodu. Než sluníčko totiž vodu samo ohřeje, trvá to.

Dvouletým dětem až předškolákům pak uděláte radost nafukovacím vodním hřištěm. Jde o herní bazénky s různými funkcionalitami. Bazének je již větší. Obsahovat může skluzavku, různé atrakce, koš na házení míčků, sprchu. Mnohdy je krytý baldachýnem, což skvěle supluje slunečník. Tyto funkční bazénky nabídnou dětem v létě hodiny a hodiny zábavy. Čím více dětí se přidá, tím větší bude legrace. A pokud máte doma jedináčka, budete se muset přidat jako rodičové.

Nadzemní bazény pro rodinu

Ale nadzemní bazény nejsou jen pro hrátky dětí. Dnes se již vyrábí v poměrně velkých rozměrech a hravě v parném létě osvěží celou rodinu. S nejmenšími dětmi v nich lze trénovat první plavání, hrát různé míčové hry a užít si mnoho další zábavy. Tyto bazény již pojmou relativně velké množství vody. Rozhodně je nebudete dnes a denně vypouštět a znovu napouštět. Pokud nechcete mít po dvou dnech zcela zelenou a špinavou vodu, potřebujete k tomuto nadzemnímu bazénu již filtraci a bazénovou chemii.

Do bazénu je ideální vložit dávkovač chlorových tablet a k bazénu připojit dostatečně výkonnou pískovou filtraci. K výbavě se bude hodit i síťka na sběr nečistot či bazénový kartáč.

Jak vyhřát vodu v bazénu?

Touto otázkou vás upozorňuji na to, že chcete-li si bazén skutečně užít, je nutné jej vyhřívat. Pro nadzemní nezastřešené bazény se velice často používá tzv. solární plachta. Ta se umísťuje na povrch bazénu a má schopnost ohřívat vodu. Problém je, že jakmile je nasazena, bazén nelze použít ke koupání. Na druhou stranu umí udržet teplotu vody i ochránit bazén před padajícími nečistotami.

Druhou možností je standardní solární ohřev. Čerpadlo žene vodu z bazénu do solárního zařízení, tam se ohřeje a opět se vrací zpátky do bazénu.

Velká nadzemní řešení pro rodinné koupání

Chcete se koupat bez kompromisů a neutrácet zbytečně moc peněz? Pořiďte si velký nadzemní, například kruhový bazén. Tyto bazény mají obvykle vlastní venkovní konstrukci, která umí udržet integritu pláště bazénu. Anebo zdi drží tlak vody v bazénu. BauMax prodává rovněž velký obdélníkový bazén v kovovém rámu. Nabízí rozměr až 9,56×4,88 cm a hloubku 1,35 cm. V takto velkém bazénu se už skutečně dá nejen dovádět, ale rovněž si zaplavat.

Zahradní wellness

Nadzemní bazény nabízí ještě další možnost vyžití. To tehdy když si je pořídíte v podobě nadzemní vířivky. Hydromasážní bazény nabízí BauMax v mnoha provedeních. Většinou jde o nafukovací řešení. Bazény jsou samonafukovací, obvykle s vhodným ohřevem vody. Mají několik desítek trysek a dají se zakrýt. Kdo si chce doma v létě pravidelně dopřávat relaxaci, měl by si vířivý bazén k tomu klasickému pořídit rovněž.

Děti potěší každý z těchto bazénů

Ano, svým ratolestem uděláte radost kterýmkoliv z těchto bazénků a bazénů. Je jen na vás zvážit, který je již vzhledem k věku vašeho dítěte vhodným. Nezapomínejte, že dítě u bazénu nesmí nikdy zůstat bez dozoru. I když nadzemní bazény se ukazují být pro děti mnohem méně nebezpečné. Náhodný pád do nadzemního bazénu je téměř nemožný. Zato do zapuštěného může být skutečně nebezpečným.

Musíte si přečíst