Plíseň v koupelně je asi věčné téma, které řeší skoro každá domácnost. Už byste se jí rádi konečně zbavili? Jaké fígle fungují na plíseň v koupelně? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto a další otázky ohledně plísně v koupelně, přečtěte si naše dnešní rady, které vám pomohou s plísní v koupelně jednou provždy zatočit!

Kde se plíseň bere

Aby plíseň vznikla, potřebuje k tomu vhodné zázemí, které právě koupelna nabízí. Daří se jí totiž v teplém, avšak vlhkém prostředí, kde jsou organické živiny. Spáry obkladů, okraje vany či sprchový box jsou ideálními místy, kde se vám plíseň může vyskytnout. Máte-li tedy v koupelně nadměrné vlhko, teplo a prach či další nečistoty, dávejte si na plíseň pozor.

Jak bojovat s plísní v koupelně

Jestliže zjistíte, že máte v koupelně plíseň, měli byste postupovat velmi rychle. Povolejte speciální přípravky proti plísni. S těmi však zacházejte pouze ve speciálních gumových rukavicích. Pokud bude třeba, na plíseň si vezměte ještě škrabku či kartáč, kterým místo vydrhnete. Daný přípravek se musí většinou nechat působit několik desítek minut. Nikdy plíseň neodstraňujte mechanicky, jelikož by se z ní uvolnily výtrusy, které se rozptýlí do ovzduší a plíseň by se vytvořila na jiném místě.

Pozor na zdraví

Plíseň v koupelně je problém sám o sobě. Dokáže vám však život znepříjemnit ještě více, jelikož kvůli němu můžete začít trpět ekzémy, vyrážkou, alergiemi, bolestmi hlavy nebo nemocemi dýchacích cest. Pokud je tedy plísní napaden sprchový box, vana, obklady nebo i koupelnový nábytek, vždy se snažte ji kvalitními a účinnými koupelnovými čističi odstranit tak, aby byla vaše koupelna vždy čistá a desinfikovaná.

Prevence

Abyste nemuseli plíseň v koupelně řešit, je nejlepší prevence. Plísni se dokážete nejlépe bránit tak, že se po každém sprchování či koupeli naučíte koupelnu dobře větrat, vytírat v ní podlahu, stírat stěny sprchového koutu i vany a udržovat ji vždy čistou. Nedovolte prachu a nečistotám, aby ve vaší koupelně daly vzniknout problémům. Vaše koupelna není sauna, využívejte proto odvětrávací systém nebo okno, díky kterému v koupelně snížíte teplotu i vlhkost. Jednou za týden se také doporučuje v koupelně provést generální úklid, který však budete doplňovat o časté a méně náročné úklidy koupelny. Čím delší totiž bude prodleva v mytí koupelny, tím větší je pravděpodobnost, že se v ní vyskytnou škodliviny.

Odkládáte problémy se znečištěním či plísněmi v koupelně? Neriskujte své zdraví ani nutný zásah do interiéru koupelny a učiňte nutné kroky právě teď!