Zářivý úsměv může znamenat nejen úspěšnou image, ale i pomoc při našem běžném či pracovním jednání s lidmi. To, jak vypadá náš chrup může velmi ovlivňovat náš život, což si mnozí ani nepřipouští. Nejde jen o přitažlivost, ale o celkový vzhled, působení důvěryhodně, seriózně, zodpovědně, se může částečně postarat bílý, bezchybný a zdravý úsměv.

Ústní hygiena i stomatologická péče

Samotné bělení zubů, které je jednou z nejviditelnějších metod, jak se dopracovat k hezkému chrupu, je až na zadní příčce samotného postupu při péči o zuby. V první řadě je nutné, aby byl náš chrup zdravý, čistý, až poté je na řadě samotné bělení zubů.

Pokud o bělení uvažujete, navštivte stomatologa a nechte si zuby zkontrolovat. Pokud nalezne zubní kazy, zubní kámen, nebo usoudí-li, že je potřeba zuby vyrovnat, je potřeba, abyste nejdříve podstoupily kroky k uzdravení zubů a jejich vyrovnání. Není ani možné, aby byly běleny zuby, pokud nejsou správně ošetřeny a jsou nemocné. Bělení by bylo neúčinné, nebo by vzhled zubů nebyl vůbec hezký.

Jakmile jsou zuby zdravé, rovné, můžete se obrátit na zubní kliniku, kde vám zuby vybělí. Způsobů, jak bělení probíhá, je vícero. Jde ale o bezbolestnou proceduru, takže se nemusíte vůbec bát. Bělení se pohybuje v cenových relacích kolem několika tisíc korun, záleží na tom, kterou procedurou k bělení dojde a kolik sezení je potřeba absolvovat.

Účinné bělící pásky na zuby

Bělení zubů si můžete provést i doma. Jde o mnohem levnější způsob a používají jej lidé na celém světě. Použít lze bělící pásky, které si aplikujete dle vašich časových možností. Nejčastěji se používají pásky k bělení po dobu čtrnácti dnů. Můžete si koupit ale i pásky na 21 dnů, nebo 42 dnů. Samotné bělení zabere hodinu nebo půlhodinu denně a první výsledky se dostaví již po třech dnech. Aby zůstaly zuby bílé, je vhodné používat i bělicí zubní pasty a vyhýbat se potravinám, které může mít vliv na změnu bělosti či způsobit nevzhledné skvrny a mapy na zubech. Jde především o zeleninu, ovoce, ale také červené víno, kouření, kávu…

Chcete-li být úspěšní a atraktivní, dejte vaše zuby určitě do pořádku. Na váš vzhled mají zuby velký vliv a budete-li mít zuby zářivě bílé, uvidíte, že budete sklízet mnohem větší pozornost a budete žádanější.