Domů Zdraví Doba dovolených ještě nekončí. Jak vycestovat do zahraničí bez starostí?

Doba dovolených ještě nekončí. Jak vycestovat do zahraničí bez starostí?

Ačkoliv největší vedra máme letos za sebou a děti se vrátily do školy, babí léto nás ještě čeká a mnoho lidí považuje právě tuto dobu za ideální pro zahraniční dovolenou. A proč ne? U moře je pořád krásně, snižují se ceny ubytování a na pláži nebude takový nával. Abyste si mohli užívat bez starostí, nezapomeňte se předem pojistit.

Za málo peněz hodně muziky

Cestovní pojištění vás bude stát jen pár stovek navíc, ale ušetřit vám může i statisíce. I jednoduché ošetření zlomené ruky, zkaženého zubu nebo žaludeční problémy se v zahraničí mohou vyšplhat na stovky Eur, a co teprve když si způsobíte úraz na místě, odkud vás musí vyprošťovat horská služba, nebo na tropickém ostrově… Za jistotu, že se nevrátíte domů s prázdnými kapsami, těch pár stovek rozhodně stojí. Pojišťovna vám navíc většinou nádavkem nabídne i asistenční službu, díky níž se dostanete k ověřeným lékařům, i když se v okolí nevyznáte a nemluvíte cizím jazykem.

Jak na výběr cestovního pojištění

Lákavých nabídek je na internetu hodně, což je jasná výhoda – jednak si můžete vybírat, jednak už nemusíte nikam chodit, stát dlouhé fronty a před odjezdem se jakkoli zdržovat. Vše vyřídíte prostřednictvím pár kliknutí. Zaměřte se na instituce s dlouhou historií a dobrou reputací, prověřte reference a zajímejte se o limit léčebných výloh. Veškerá kritéria splňuje například renomovaná Evropská cestovní pojišťovna (ERV). Ta svým klientům nabízí vedle jednorázového pojištění také celoroční cestovní pojištění pro všechny dobrodruhy i ty, kteří se často vydávají na služební cesty.

Pro klid duše

Zdravotní pojištění je při cestování pouze nezbytným začátkem. Pokud se ale chystáte na dovolené provozovat adrenalinové sporty či vysokohorskou turistiku, budete se muset pojistit s ohledem na tato rizika. Nadstandardem bývá také pojištění proti terorismu, které se už může týkat i některých zemí západní Evropy. Pro ty, kteří rádi myslí na vše, se dále nabízí také pojištění zavazadel proti ztrátě, zrušení letu či zájezdu, a konečně pojištění domácnosti, kterou opouštíte. Nutnost pojištění na cestách zkrátka není radno podceňovat, a to nejen v exotických destinacích. Nezapomeňte, že i Slovensko je již zahraničí!

 

Musíte si přečíst