Z narození děťátka se všichni radujeme, užíváme si první společné chvíle, dny a noci. Již za pár dnů se však může dostavit velmi život znepříjemňující dětská kolika. Postihuje děti již pár dnů po narození, u jiných se objeví po pár týdnech, příp. měsících. Poznáme ji tak, že dítko velmi pláče, je rudé až se zajíká, má tvrdé, nafouklé bříško a tento stav trvá až několik hodin.

Pravidelnost koliky

Kolika se většinou dostavuje ve stejnou denní či noční dobu, trvá hodinu i více, a to vše několikrát týdně. Pro děti i jejich rodiče jsou tyto chvíle nekonečné. Protože dítko ještě zapojuje břišní svalstvo minimálně, nehýbe se, je pro něj obtížné vylučovat plyny, potažmo stoličku.

Kdy je možné čekat zlepšení

Koliky zpravidla ustupují s věkem miminka. Čím je starší, tím více se hýbe, dochází ke stlačování břišních svalů a vyprazdňování jde snadněji. To nastává většinou kolem třetího, čtvrtého měsíce života, kdy dítko začíná pást koníky, začíná se odsunovat nožičkami ať už je na zádech, či bříšku.

Na zlepšení však nemusíte čekat tak dlouho. Jsou totiž k dostání kapičky, které dětem pomohou, aniž by musely povyrůst. Úleva je citelná velmi rychle a děti i vás díky nim čeká klidné spaní nebo hraní, záleží na tom, ve kterou hodinu kolika přicházela.

Intolerance laktózy

U dětí bolesti způsobuje i intolerance laktózy. Že nevíte, co je to intolerance laktózy? Naše tělo umí laktózu přirozeně a jednoduše zpracovat. To však nastává až s postupným přizpůsobením se střev a jejich bakterií novému prostředí. Výjimečně se stává, že intolerancí trpí i větší děti nebo i dospělí. Zmiňované kapky pomáhají nejen při kolikách, ale i při intoleranci laktózy.

Nenechte děti trápit a necuchejte svoje nervy jejich uklidňováním, snahou pomoci bez kapek. Kupte jim ColiPrev a radujte se z ničím nerušených společných chvil.