Domů Domácnost Krátkodobé pronájmy jsou v Praze na vrcholu, využijte toho!

Krátkodobé pronájmy jsou v Praze na vrcholu, využijte toho!
V roce 2018 přijelo do Prahy celkem 7,9 milionů domácích a zahraničních turistů, jejich počet se každým rokem zvyšuje a v loňském roce strávili celkem v hlavním městě 18,5 milionů nocí. Průměrně strávili návštěvníci 2,3 noci. Část z nich se ubytovala v hotelech, penzionech, hostelech a jiných ubytovacích zařízeních, část z nich však přespala u jednotlivců v rámci krátkodobých pronájmů. Máte i vy nemovitost, kterou můžete nabídnout? Využijte toho, trend krátkodobých pronájmů je na vzestupu právě v hlavním městě, je škoda si nepřivydělat.

Zajímavý výdělek bez starostí

Uvažujete o pronájmu své nemovitosti v Praze, ale nemáte čas se starat ani o rezervační systém, natož o návštěvy či nemáte následně sílu po návštěvnících uklízet? Také vás děsí se o vše starat, když máte své zaměstnání a jednoduše vám starosti za výdělek nestojí? Jednou z možností, jak takovou patovou situaci vyřešit, je svěřit svůj byt do správy druhé osoby, která se vám o nemovitost bude řádně starat. Nebudete muset řešit ani vítání návštěvníků, ani úklid po nich.

Od focení po úklid

Bytů a jiných druhů nemovitostí je však v nabídce krátkodobých pronájmů mnoho. Důležité je umět svůj byt nebo dům nabídnout tak, aby přitáhl pozornost potenciálních zájemců. Jedním z faktorů, podle kterých se zájemci rozhodují, je stav nemovitosti na fotkách. Fotky musí být profesionální, od věci není ani bytový styling nebo naaranžování bytu na tzv. wow efekt. Z fotek jednoduše musí dýchat atmosféra dovolené a možných zážitků, které metropole může návštěvníkům nabídnout. I s takovými věcmi jako je focení, je lépe se svěřit profesionálům, kteří takovou službu v rámci ceny správy krátkodobého pronájmu nabízejí, protože amatérské fotky mohou váš záměr zhatit.

Kolik si mohu krátkodobými pronájmy vydělat?

Asi každého zajímá ještě před tím, než se rozhodne nemovitost pronajmout, jak vysoký bude výdělek. Ceny krátkodobých pronájmů se odvíjejí od městské části a lokality, velikosti bytu a jeho stavu. Rozhoduje, zda je byt zrekonstruovaný nebo jakým způsobem a čím je vybaven. Pro představu funguje kalkulačka krátkodobého pronájmu, kde získáte předběžný odhad, kolik si pronájmem vyděláte.
Musíte si přečíst