Po procházce, náročném tréninku, kvůli namáhavé práci a třeba i z ničeho nic. Když začnou bolet svaly, nemusíte se svíjet a čekat, než se umoudří. Existuje několik metod, které uleví od potíží. K nejefektivnějším patří použití náplasti či gelu.

Hoďte se do klidu a tepla

Každý sval v těle může bolet i v takové míře, že vás vyřadí z běžného života. Nikdy bolest nepřecházejte, koledujete si tím o obrovské problémy. Jakmile ucítíte, že není něco v pořádku, lehněte si do pohodlné polohy a prohřejte se. Svaly se teplem uvolňují. Jako první pomoc efektně působí horká koupel. Když si do ní přidáte mořskou sůl, svalům to prospěje. V některých případech pomohou bylinky. Doporučuje se pít horký čaj z kozlíku lékařského a měsíčku. Trápí vás křeče? Možná je to kvůli nedostatku hořčíku, který lehce doplníte ve formě šumivého nápoje.

Rychlíci – náplast a gel

Někdy je bolest svalů (www.olfen.cz/bolest-svalu.php) tak nesnesitelná, že člověka úplně paralyzuje. V takovém případě neváhejte a pozvěte do boje vyšší kalibr. Skvělé jsou Olfen 140 mg léčivé náplasti, protože obsahují léčivou látku diklofenak. Ta tlumí bolest i zánět a má prokazatelné antirevmatické účinky. Do těla se uvolňuje až 12 hodin. Náplast se aplikuje přímo na bolavé místo, díky tomu působí bleskově rychle. Je vhodná pro osoby starší 16 let. Stejně účinným pomocníkem je Olfen® gel, přináší i úlevu při problémech s klouby.

Prevence jako součást života

Vznik bolesti kloubů výrazně eliminujete skrze cvičení. Každý den se hýbejte minimálně 30 minut. Ideální je cvičení jógy, při kterém se protahuje celé tělo. Svaly a klouby mohou bolet i kvůli nadváze. Jezte zdravě a držte váhu v optimálních hodnotách (vypočítejte si svůj Body Mass Index). Jako prevence jsou dobré masáže, při kterých se svaly uvolní, pomáhá také pravidelné saunování. Cvičíte? Nezapomeňte se před i po tréninku protáhnout.