Domů Volný čas Poznávací zájezd do Paříže vás přenese do pohádky

Poznávací zájezd do Paříže vás přenese do pohádky

Cestování je nejpříjemnějším zdrojem relaxace. Jen si představte, jak brázdíte evropské památky a přírodní divy. Jen stěží odoláte sladké Francii! Spatříte levandulí provoněnou Provence, magickou Eiffelovu věž v Paříži a dechberoucí zámky na Loiře. Poznávací zájezd do Itálie překoná všechny vaše představy. Majestátný Řím a Benátky, lenošení na plážích Bibione či Rimini vás dobijí přílivem nové vitality.

Paříž a Řím – města zamilovaných

Milovníci historie a romantici si nenechají ujít poznávací zájezd Paříž. Na první pohled zaujme Eiffelova věž postavená roku 1889 Gustavem Eiffelem. Není možné opomenout prohlídku katedrály Notre-Dame, která proslula díky románu Victora Huga. Vaše kroky povedou k bazilice Sacré-Coeur a na bulvár Champs-Elysées. Nesmíte minout Lucemburské zahrady, La Sorbonne, Invalidovnu i nedaleký zámek Versailles. Zamilovaní ocení poznávací zájezd Řím. Hlavní město Itálie leží v regionu Lazio. Baziliky, chrámy, paláce, kostely a fontány, najdete snad na každém kroku. Forum Romanum, Pantheon, Koloseum i stát Vatikán vám připraví výbornou podívanou. Dopřejte si duchovní očistu a pozorujte klenoty zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Zajděte si na špagety, pizzu a vše zapijte kvalitním italským vínem.

Udělejte si výlet do Skandinávie

Někdo prahne po lenošení u moře, jiný vyhledává drahokamy architektury a další zbožňuje poklady přírody. Poznávací zájezd Norsko vám padne k nohám. Zamiřte do krajiny Vikingů a tajemných trollů. Země impozantních fjordů, hlubokých lesů, ledovců a středověkých památek vás nikdy nezklame. Díky poznávacím zájezdům spatříte proslulou stěnu trollů – Trolltindam, hanzovní město Bryggen i magické souostroví Lofoty a Vesterály. Rázem se před vámi objeví hlavní město Oslo, majáky, divoké soutěsky, vodopády a písečné pláže.

Musíte si přečíst