Domů Zdraví Chraňte své děti v období chřipek – zvýšeným přídělem vitamínů

Chraňte své děti v období chřipek – zvýšeným přídělem vitamínů

Letošní zima nás rozhodně nešetří, proto byste měli o to více dbát na prevenci nemocí. Jednou z nejrizikovějších skupin jsou přirozeně děti. Chcete pro jejich zdraví udělat to nejlepší? Pořiďte jim takové doplňky stravy, které podpoří jejich imunitu i zdravý růst a vývoj.

Přírodní zdroje vitamínů

Základem zdravého dětského organismu je zajistit nutričně bohatou, vyváženou a pestrou stravu, která bude bohatá na vitaminy, minerály a další důležité látky. Čerstvé ovoce a zelenina jsou nenahraditelným zdrojem vitaminu C, který je klíčový v boji proti nemocem, i dalších vitaminů. Citrusové plody jste již doma určitě zařadili do jídelníčku, věděli jste ale, že například černý rybíz obsahuje až čtyřikrát více céčka? Z exotického ovoce jsou vitamíny nabité také kiwi a papája. Pokud vaše děti nemají výhrady vůči zelenině, máte vyhráno, máloco se totiž vyrovná brokolici nebo paprice.

Babiččiny recepty

Účinnost léčivých bylinek v boji proti nachlazení je známá již po tisíciletí, ani vy byste ji proto neměli podcenit. Teplý čaj poslouží v zimě hned dvakrát, po návratu z venkovních hrátek příjemně zahřeje a podpoří imunitu organismu. V poslední době patří k nejdoporučovanějším čaj z rakytníku řešetlákového, jehož plody obsahují velké množství vitamínu C. Jsou na něj však bohaté i šípky, jichž si můžete volně v přírodě natrhat a nasušit libovolné množství. Jejich předností je, že organismu dodají i další vitamíny (A a B) a minerální látky.

Vitaminy a potravinové doplňky pro děti

Zvláště v na podzim a v zimě, kdy hrozí největší nebezpečí nákazy nejrůznějšími nemocemi, byste měli přírodu trochu podpořit vhodně zvolenými doplňky stravy. Na dnešním trhu jsou v hojné míře k dispozici výrobky určené přímo dětem. Nejenže obsahují vyvážený koktejl účinných látek pro dětský organismus, ale také se vyrábí v atraktivní podobě, aby nalákaly i ty nejmenší, a mají nejrůznější příchutě. Vyzkoušejte Vibovit želé, které je doslova nabito účinnými látkami. Obsahuje vitaminy C, A, D, E, B12, niacin pro snížení únavy, kyselinu listovou na podporu imunitního systému, antioxidant selen a biotin pro správnou látkovou výměnu. Protože dětský organismus má v různém věku rozdílné nároky, byly vyvinuty také vitaminy (http://www.vibovit.cz/) určené pro specifické věkové skupiny – Vibovit JUNIOR a Vibovit SCHOOL.

Musíte si přečíst