Podrážděná pleť a začervenalé pupínky netrápí jen dospívající, ale i mnoho dospělých ve středním věku. Jak zmírnit projevy akné?

Hormonální nerovnováha

K hlavním příčinám vzniku akné patří mužské hormony. Ty jsou zodpovědné za vývoj mazových žláz, což se začne projevovat v období puberty. Proto většinou v tomto věku zaznamenáváme první projevy akné. Muži mají hormonální hladinu stabilní, zatímco u žen se mění v různých fázích cyklů, v menopauze a v těhotenství a svou roli hraje samozřejmě také jídelníček, stres a mnoho dalších faktorů. K problémům s akné se přidá ještě mastná pleť, a pokud chceme, aby opět vypadala dobře, musíme se o ni správně postarat. Bez vhodné péče pokožka špatně regeneruje a akné se zhoršuje, protože je plná nečistot. Mnoho dívek a žen poté sáhne po make-upu, aby vše zamaskoval, bohužel to ale může celou situaci ještě zhoršit.

Péče patří až na čistou pleť

Naprostým základem je správné čištění pleti. Mělo by se stát naším každodenním rituálem a neměli bychom na něj v žádném případě zapomínat. Musíme ho však provádět citlivě a vyhnout se mechanickému dráždění, jako je drhnutí, zvolíme raději jemný peeling. Čištění pleti ji zbaví nečistot a pomůže ji připravit na vstřebávání následné péče, proto bychom měli vybírat kvalitní a osvědčenou kosmetiku, ideálně pro problematickou a aknózní pleť. Zároveň se musíme zaměřit také na úpravu životního stylu, dostatečný pitný režim, kvalitní spánek a samozřejmě co nejméně stresu. Pokusíme se také odolat nutkání pupínky akné odstraňovat, mačkat a jakkoliv nešetrnými zásahy likvidovat, protože se tak vystavujeme riziku vzniku hlubokých jizev a zanesení dalších nečistot.

Péče o pleť není nijak složitá, jen musí mít určité zásady a také musíme zvolit vhodnou kosmetiku. Pokožka se nám odvděčí zářivým a zdravým vzhledem.