Domů Zdraví Je kotvičník zemní bylinka s kouzelnou mocí?

Je kotvičník zemní bylinka s kouzelnou mocí?

O bylinkách už toho bylo napsáno mnoho. Někdo jejich síle moc nevěří, jiný se na ně spoléhá téměř při každé nemoci. Nutno říci, že na zdraví prospěšných účincích něco bude. Dnes si přiblížíme kotvičník zemní. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, určitě se poučíte.

Oddejte se síle přírody

Před dávnými časy neexistovaly žádné tabletky tlumící bolesti hlavy, krku a kloubů. Kotvičník zemní byl známý již v Číně, Mezopotámii a Indii. Bylina patřící do rodu Tribulus se vyskytuje nejvíce v lokalitách Středozemí, Blízkého východu i Slovenska a Oceánie. Jednoletá bylina dorůstá do výšky až padesáti centimetrů. Je chlupatá, s bohatou lodyhou a krátkým řapíkem. Pyšní se žlutými kvítky a dlouhými pylovými tyčinkami. Ve volné přírodě kotvičník v podstatě nenajdete, ale může se objevit u kolejišť na náspech.

Jak to doopravdy je?

Bylinka kotvičník zemní obsahuje spoustu látek, jako jsou saponiny, sacharidy, steroidy, pryskyřice, tanin, glykosidy, alkaloidy i třísloviny. Rozhodně lze potvrdit, že je bohatý na vitamín C. Odborníci tvrdí, že jsou jeho účinky na hraně. Prostě se o něm přesvědčte na vlastní pěst. Nejvíce se využívá nať, ale dají se zpracovat i další části byliny. Rostlina se ze země vybírá i kořenem. Jen tak získáte z kotvičníku, kterému jsou přisuzovány vlastnosti léku i afrodiziaka, všechny dobroty naplno.

Viagra tak trochu jinak?

V kotvičníku jsou prý obsaženy složky, jež v člověku pomáhají probudit skvělý sexuální apetit. Nelze mu upřít ani účinek navozující dobrou náladu a tělesnou či psychickou pohodu. Někteří lidé si oblíbili bylinu při těžších nemocích. Lze jmenovat choroby ledvin a močových cest, zvýšenou krevní srážlivost a nadměrný cholesterol. Určitě ho vyzkoušejte jako kloktadlo.

Kotvičník je netoxický a velmi dobře snášený i ve velkých dávkách, což dokazují spokojené reakce uživatelů všech věkových kategorií. Jeho pravidelné užívání vylaďuje hormonální systém k lepší funkčnosti a k produkci vlastních hormonů. Nemějte obavy a vyzkoušejte tuto zázračnou bylinu vypěstovanou v ČR – objednejte si sušenou nať kotvičníku zemního v BIO kvalitě ještě dnes. U sušené natě na první pohled vidíte, co užíváte. Kdežto u tablet a mletých produktů si nemůžete být jisti, co je v nich všechno namleto a jaká tam je chemie… věřte přírodě!

Více informací o kotvičníku zemním na www.kotvicnik-zemni.cz.

 

Musíte si přečíst