Vašemu sourozenci nebo kamarádovi se konečně narodilo miminko a vy teď vymýšlíte, jaké dárky pro rodiče a miminko vyberete? Abyste na vymýšlení nebyli sami, sepsali jsme 7 tipů, se kterými podle nás určitě zabodujete.

1.      Plenkový dort

Na oslavu se běžně nosí dort, neměl by tedy chybět i při oslavě nového života. Pojměte ho, ale trochu jinak. Jedna z absolutních miminkovských nezbytností jsou plínky. Dítě jich za měsíc spotřebuje asi 180 a rodiče je mnohdy ani nestačí dokupovat. Tak jim pomozte doplnit zásoby a darujte plenkový dort. Vyrobit ho můžete sami, nebo kupte už hotový.

Na trhu seženete dorty z jednorázových i látkových plen, takže se můžete plně přizpůsobit vkusu čerstvých rodičů. Plenkový dort vypadá skvěle a je praktický, tudíž s tímto dárkem pro rodiče nemůžete šlápnout vedle.

2.      Vitamíny pro kojící matky

Miminko je po narození pochopitelně středem pozornosti, neměli byste ale zapomínat i na maminku, která tento poklad pečlivě střežila devět měsíců, statečně zvládla porod a teď ji čeká další spousta starostí. Užitečný a zároveň velmi pozorný dárek jsou různé vitamíny a doplňky stravy pro kojící matky.

Můžete vytvořit celý dárkový koš, kam dáte vitamíny a nejrůznější dobroty, které by teď maminka mohla ocenit. Na nervy jí určitě prospěje dobrý bylinkový čaj a nějaké lahodné pralinky, nebo jiná sladkost, kterou má ráda. Koš můžete vyrobit sami, nechat ho svázat v obchodě, nebo jednotlivé položky jen naskládat do dárkové taštičky.

3.      Něco na nervy

Mamince na nervy pomůže už zmiňovaný čaj nebo čokoláda. Nezapomínejte ale i na tatínky. Až budou hodinu uspávat nebo utěšovat brečícího prcka, a přitom budou mít druhý den v práci důležitou poradu, asi jim to na klidu moc nepřidá. Můžete jim proto na oslavu – a zároveň pro tyto stresové situace – přinést lahev oblíbeného alkoholu. Spoustě z nás už panák na uklidnění mnohokrát vytrhl trn z paty, tak ať pomůže i tatínkům.

4.      Kniha o výchově

Je to sice trochu stereotypní, ale ženy se v průběhu těhotenství na svou roli matky často poctivě připravují, zatímco mužům dojde, že jsou vlastně tátové, až když drží miminko v náručí. Než začnou panikařit, že vlastně neví, co si teď počít, můžete je uklidnit nějakou dobrou knihou o výchově. Vybírejte ale pečlivě, ať je kniha opravdu kvalitní a přínosná. Udělejte si průzkum na internetu, poraďte se s prodavačem v knihkupectví nebo zavolejte nějakému kamarádovi s dítětem. Mnoho titulů totiž za moc nestojí.

Na druhou stranu to ale můžete pojmout vtipně a s nadhledem a darovat novopečenému tatínkovi nějakou humornou knihu o otcovství. Přece jen se život nesmí brát tak vážně a humor je skvělý prostředek, jak předcházet stresu.

5.      Poukaz na hlídání a jinou výpomoc

Ačkoliv používáme pojem „mateřská dovolená“, všichni víme, že to rozhodně žádná „dovolená“ není. Maminka (nebo i tatínek – záleží, kdo se této role ujme) často neví, kde jí hlava stojí a nestíhá se starat o miminko, manžela, domácnost, a nakonec i sama o sebe. Než se s novou rolí sžije a nejtěžší období bude mít za sebou, ocení každou pomocnou ruku.

Určitě ji tedy potěšíte, když jí darujete vyrobené poukazy na nejrůznější výpomoc z vaší strany. Poukaz na hlídání nejspíš využije, až budou chtít s manželem na rande. Doplnit ho můžete třeba o poukaz na vyžehlení prádla nebo přinesení nákupu.

6.      Vtipné body nebo tričko pro miminko

Ještě ani nemá instagram a už má spotřebu oblečení jako influencerka v pubertě. Podobně jako v případě plínek tedy určitě nešlápnete vedle, když miminku doplníte zásoby triček, čepiček nebo bodýček. Úspěch zaručeně sklidí vtipná trička pro děti, která kromě praktického účelu navíc pobaví.

No nezasmáli byste se, kdybyste viděli malého rošťáka v tričku s nápisem: „Samozřejmě, že jsem frajer! Viděl jsi někdy mého tátu?“ Tričko pro miminko je tedy určitě další vhodný dárek pro rodiče.

7.      Rodinný set triček

A co potom vtipná rodinná trička. V nich budou skvěle sladění a zábavní všichni členové rodiny. Buď je seženete v párových variantách: tričko pro tatínka a miminko a tričko pro maminku a miminko, nebo kompletně pro všechny tři (nebo i čtyři). Když pak rodina vyrazí na procházku, bude hned jasné, kdo ke komu patří.

Pokud si na výběr trička pro miminko netroufáte, protože si nejste jistí správnou velikostí, můžete se zaměřit klidně jen na rodiče a koupit čistě nějaké vtipné tričko pro tatínky a pro maminky. Budou rádi, že myslíte kromě miminka i na ně, a navíc jim vtipným potiskem vykouzlíte úsměv na tváři.