Domů Gastronomie Recepty Zdravá snídaně

Zdravá snídaně
Jaro pomalu, ale jistě klepe na dveře, a s ním přichází první pokusy o detox našeho organismu, nebo minimálně první dietky. Není nic snazšího, než začít své tělo dostávat do formy nenásilně. Třeba zdravou, rychlou a chutnou snídaní, na kterou není třeba příliš mnoho ingrediencí, a každý je může poskládat podle toho, co má nejraději.

Hlavní ingrediencí, bez které se ale neobejdete, je vejce. Nezbytný je také košíček na muffiny, nejlépe silikonový, aby šla bábovička po upečení snadno vyklopit na talíř.

Jednou z variant, jak připravit chutnou snídani je, že nakrájíte žampiony, slaninu, papriku na drobné kostičky, posypete sýrem, například nastrouhaným eidamem, nivou nebo prostě tím sýrem, který preferujete, osolíte, opepříte dle chuti a po nasypání směsi do košíčku vše zalijete vajíčkem. Zda vajíčko jednoduše vylejete, nebo ho předem rozmícháte, je na vás.

Košíček vložíte do předem vyhřáté trouby na 200 °C a budete péct přibližně 15 minut. Poté necháte trošičku vychladnout a vyklopíte na talířek. Zeleninový muffin drží díky vajíčku hezky vcelku, můžete ukrajovat nožem, lžičkou nebo jednoduše ukusovat. Je to báječná snídaně, která vám dodá potřebnou energii do nového dne.

Dobrou chuť!
Musíte si přečíst