Domů Gastronomie Recepty Muffiny z jahod a brambor? Ano, jde to!

Muffiny z jahod a brambor? Ano, jde to!
Muffiny se dnes nejen pečou v domácnostech, ale prodávají se i v pekárnách a supermarketech. Nejčastěji ovšem můžete koupit jen ty obyčejné, čokoládové. Ve svém kulinářském království se ale nemusíte omezovat – zkuste upéct výborné muffiny s přísadami, které by vás do nich možná ani nenapadlo dávat.

Stačí pořídit si teflonové formičky nebo jen papírové košíčky a můžete se rázem stát muffinovou královnou. A nemusíte se omezovat jen na náplň kousky čokolády nebo na čistě světlé těsto. Muffiny můžete naplnit takřka čímkoliv, co vám vyroste na zahrádce. A vaši blízcí se budou olizovat až za ušima.

Jablka i jahody

V létě a na podzim můžete drobné bábovičky plnit tím, co si sami vypěstujete – a nebo koupíte v obchodě. Výtečné jsou jablečné muffiny, které vám pomohou zbavovat se na podzim jablek, kterých je rázem všude plno. Plnit je ovšem můžete podle různých receptů třeba i borůvkami, kousky dýní, cuket nebo si třeba udělejte citronové muffiny. Experimentujte a na základě přesných a hravých návodů se vám výsledek vždy povede.

Nejrůznější recepty a tipy na třeba i malinové či jahodové muffiny najdete zde a můžete se rovnou pustit do práce. Za pár minut máte připravené těsto a za dalších pár pečeno.

Zkuste brambory

Dávat do běžných muffinů brambory? Co je to za nesmysl? Věřte, že žádný a skutečně to jde. A nejen to. Neobvyklý recept na bramborové muffiny patří mezi ty nejoblíbenější, a i když je netradiční, nadchne vás. Potěší hlavně ty, kdo si nepotrpí na sladké a raději mají slané dobrůtky. Tyhle muffiny, do kterých se přidává i křen a zakysaná smetana, poslouží stejně dobře jako odpolední svačinka či jako pochoutka k vínu a pivu při večerním posezení na balkóně nebo zahradě. A doporučujeme udělat je z větší dávky, ať se na vás vůbec dostane. Protože ze stolu plného jedlíků mizí až podezřele rychle.
Musíte si přečíst