Domů Volný čas Výhra se mi nelíbí! Co s ní?

Výhra se mi nelíbí! Co s ní?
Plesová sezóna se pomalu blíží ke konci, a tak lidé běhají na poslední plesy. Ke každému plesu kromě hudby a nějaké zábavy, patří také bohatá tombola. Avšak člověk si nikdy nevybere, co na něj padne.

A je to doma!

Když dostaneme do rukou výherní los, tak v prvotním okamžiku se každý hned raduje, protože jsou lidé šťastní, že vůbec něco vyhráli, a tak se aspoň trochu cena losu kompenzuje. Avšak po té, co si danou výhru donesete domů, jste rozporuplní. Přemýšlíte, kde výhru dáte anebo co s tím uděláte. A často přechází radost, protože zjistíte, že se vám daná věc nelíbí.

Hurá, další ples

Nejlepší způsob, jak se dané výhry, která se vám nezamlouvá zbavit, je schovat si jí a věnovat jí do tomboly na ples hned další rok. Je to výhodné pro obě strany, protože vy se zbavíte věci, kterou doma nechcete či nepotřebujete, navíc nebudete si muset lámat hlavu s tím, co do tomboly věnujete. A mimo jiné to může vyhrát osoba, která z dané věci bude mít opravdovou radost.

Pošlete ho dál

Samozřejmě, že je mnoho lidí, kteří nechtějí nic doma hromadit, zejména věci, o kterých vědí, že už je nevyužijí. A tak nezbývá nic jiného, než najít jiný způsob, jak se nepotřebné či nepěkné výhry zbavit. Jednou z cest je také věnovat dárek při návštěvě. Totiž když si vás někdo pozve dom, tak většina lidí vezme nějakou pozornost, aby nešli s prázdnou rukou. A tak můžete namísto láhve vína vzít právě ono výhru, protože se může stát, že vašim přátelům či rodině se opravdu bude líbit. A vy se tak velmi jednoduše zbavíte něčeho, co vám jen zabírá prostor.

Máme to doma, tak to prodáme

Také se může stát, že vyhrajete hlavní výhru a právě tyto výhry bývají hodnotné věci, jako je například televize, tiskárna a podobně. A právě tyto věci už lidé doma často mají. Může se stát, že se vám to bude hodit, protože vám například televize zrovna odešla a potřebujete novou anebo jste přemýšleli nad tím, že byste si jí pořídili ještě do jedné místnosti. Ale většinou si jí lidé vezmou domů a pak nevědí, co si s takovou výhry počít. Existují dvě další možnosti. Buďto prodáte svůj starý spotřebič a vyměníte jej za výhru, což je vhodné, zejména pokud je vyhraný spotřebič lepší kvality a podobně. Anebo prodáte tu věc, kterou jste vyhráli.

Poslední možností je výměna

A pokud máte na plese nějaké známé anebo jen od sousedního stolu slyšíte „to bych si přál“ na věc, kterou sami nepotřebujete anebo nechcete, tak můžete svůj los a případnou výhru vyměnit s někým jiným. Samozřejmě, že vyměnit výhru není nic jednoduchého, protože musíte najít někoho, komu by se vaše výhra líbila a zároveň tak, aby se i vám líbila věc, za kterou výhru směníte.

 

Kdo má štěstí, může si z plesu domů donést i nějaké věci. Ale co když se vám věci z tomboly nezamlouvají? Nevadí, dají se využít jinak.
Musíte si přečíst