Poker není jen hra pro zábavu. Může vás toho hodně naučit o podnikání, nicméně je také brána za trénink psychologického a emocionálního vývoje. Hráči na TOP žebříčku bezesporu disponují výjimečně vysokou emoční inteligencí, jelikož dokážou kontrolovat své emoce, a mají disciplínu sami v sobě. Emoce jsou tak velice důležitým aspektem úspěšného hráče pokeru.

Poker a emoce

Při pokeru můžete zažívat neskutečné emocionální výkyvy. Představte si, že začínáte s 10000 žetony a v okamžiku je zdvojnásobíte. Najednou máte před sebou 20000 žetonů a zažíváte pocit euforie. Na druhou stranu si ale představte, že vám jedna hra nevyjde a z vašich 10000 je najednou pouhý 1000 žetonů. Euforie je pryč a cítíte se zlomení. Dostanete se do paralýzy a hned chcete jít all-in, jenom abyste nabyli zpátky to, co jste prohráli – a už se nad riskováním ani nepozastavíte, jelikož vám zůstává na stole málo žetonů. Je třeba prostě a jednoduše hrát s chladnou hlavou. Pokeroví hráči s těmito emocionálními výkyvy počítají a nenechají se jimi zlomit. Své emoce tak mají pod kontrolou.

Řeč těla

Jeden ze základních aspektů emoční inteligence je schopnost číst řeč těla svého protihráče. TOP pokeroví hráči to ví a snaží se ze svého protihráče vytáhnout cokoliv, co by mohlo jejich řeč těla rozmluvit, a oni tak zjistili, jak si zrovna stojí. Sledují jejich oční pohyby, změny způsobu dýchání, puls na krku či to, jak mluví. Stejně tak si uvědomují, že ostatní se snaží přečíst jeho, proto je u pokeru tak důležitý poker face. Ten ale zvládnou jen opravdu emočně vyrovnaní hráči.

Jak se zdokonalit v emočním hraní?

Nejlepším způsobem, jak se stát mistrem v ovládání svých emocí, je hraní online. Vyberete si na https://licencovanakasina.cz/. Sice nevidíte ostatní hráče, abyste mohli „přečíst“ jejich hru, ale to je až další krok. První musíte zvládnou ovládnout sami sebe. Pokud toto ještě neovládáte, nikdy nechoďte do live hry. Ostatní by vás hned odhalili a vaše hra by skončila dříve, než začne. Byli byste tak na samé spodní části potravní pyramidy emoční inteligence.

Tak hodně štěstí při hře.