Domů Volný čas Je brzy na vánoční dárky?

Je brzy na vánoční dárky?
Máme teprve podzim a přitom už mnoho lidí myslí na Vánoce a s nimi spojené vánoční dárky. Je dobré pořizovat vánoční dárky s předstihem? Anebo ještě máme čas? Ale pozor, abyste to nenechávali na poslední chvíli.

Hurá pro vánoční dárky

V případě, že doma nemáte nikoho, kdo by byl ten typ, který dlouho před Vánocemi prohledává každý kout domova, aby náhodou natrefil na nějaký skrytý vánoční dárek, tak klidně můžete jít do obchodu už teď a hledat vhodné dárky. Jít nakupovat vánoční dárky s předstihem má několik výhod. Tou hlavní je cena, protože před Vánocemi se veškeré ceny zvednou, neboť o dané produkty bude mnohem větší zájem, než přes rok. Další výhodou je, že se vyhnete předvánočnímu stresu, kdy každý šílí a lítá po obchodu a narychlo shání něco, co by jeho blízké potěšilo.

Aby vám to neprošlo

Ovšem nakupování vánočních dárků s předstihem má i svou nevýhodu. Kromě toho, že zvídavé dítě anebo dokonce i zvídavý partner může dárky odhalit, tak je riskantní kupovat věci, které mají lhůtu trvanlivosti. Pravdou je, že málokdo kupuje na Vánoce někomu dárek v podobě jídla, avšak i to se může stát a pak je problém, když dostane něco, co už je prošlé. Stejně tak je to se zárukou. Dnes je na veškeré běžné zboží záruka dva roky, ovšem jsou jisté výjimky, na kterých je záruční doba mnohem menší a je potřeba si to hlídat, zejména když budete kupovat dárky předem, abyste s tím později neměli problém.

Dostatek času na přemýšlení

Je spoustu lidí, kteří už o dárcích přemýšlí, ale ještě je nekupují. Mnoho lidí si vytvářejí různé seznamy, které si pečlivě schovávají. Na těchto seznamech je dobré, že můžete během roku pozorovat, co kdo chce, respektive o čem stále mluvil, že by se mu hodilo či líbilo a ještě si to nekoupil, protože právě to, bude naprosto perfektní dárek. Navíc čím déle člověk přemýšlí o dárku, tím lepší dárek vymyslí.

Nikdy nebalte předem

Pokud se přece jen rozhodnete pro nakupování vánočních dárků s předstihem, tak je rozhodně ještě nebalte do balících papírů. Jistě zapomenete, co se skrývá uvnitř a pro koho daný dárek je. Nepomůže vám ani cedulka, kterou si na dárek přilepíte, protože jistě budete důkladní a přece jen se budete chtít přesvědčit, zda je tam všechno, co jste dané osobě chtěli věnovat. Většina lidí, co nakupují dárky předem, se neudrží a opravdu to rozbalí, aby se ve všem ujistili, a proto je lepší začít balit až těsně před Vánocemi.

Nikomu ani muk

Pokud nechcete, aby vaše dárky byly nalezeny ještě před Vánocemi, nesmíte se ani zmínit, že už máte nějaký dárek vymyšlený, natož tak koupený. Jednak by je to hrozně provokovalo a nutilo by je to nad tím přemýšlet. A tak se ani s nikým neraďte, stejně váš první nápad bývá většinou nejlepší.

Kupování vánočních dárků s předstihem není bláznovství, má to mnoho výhod, ale i nevýhod a záleží jen na vás, kdy s nakupováním začnete.
Musíte si přečíst