Domů Volný čas Víte, které hračky děti milují?

Víte, které hračky děti milují?

Blíží se narozeniny vaše dítka, a vy nevíte, co mu věnovat? Není to mnohdy snadné, zvlášť, pokud nevíte, co hračkářství nabízí. A také v případě, že nemáte ponětí o tom, co by drobečkovi vážně udělalo radost.

Co věnovat nejmenším

Maličká miminka potěšíte hračkami, které hrkají, šustí, blikají a pískají. Ideální je třeba pískací panenka nebo medvídek, jež mají výrazné oči. I šustící knížky, jež bývají o velikosti pár látkových stránek, se pyšní velké oblibě. Chcete-li podpořit motoriku, kupte co nejmenší chrastítko, které už dítko udrží. Třeba umělohmotnou „sychrnajsku“. Tu udrží miminka hned, jak dovedou uchopit první hračky.

Batolata a školkaři

Mezi oblíbené hračky pro holky patří kočárky a panenky. Mnoho jich má rádo i domečky pro panenky, papírové vystřihování, kterým získají panenku a oblečení k ní. Holčičky milují plyšáky a postavičky z pohádek. Elsu, Prasátko Pepinu, Františka a Fanynku z Kouzelné školky…

Chlapcům uděláte zaručeně radost dětskou sekačkou, kterou můžete koupit již za cca 200 Kč. Mohou s ní jezdit po bytě, domku, stejně jako venku. Ještě lepší volbou je plastová motorka, nebo pro větší děti odrážedlo či koloběžka. Kluci mají rádi velká auta, Tatru, bagr, nakladač, cestovní válec… A úplně skvělé je, když vydávají zvuky a blikají. Anebo vláček a koleje.

Pro všechny děti jsou pak vhodné i stavebnice, které zlepšují jejich představivost a logické uvažování. Dobré je v hračkářství pořídit i pexeso, puzzle, kostky s obrázky, kdy děti skládají obrázky…

Školáci a školačky

Čím jsou děti starší, tím dražší hračky chtějí. Aspoň většinou. A také se maže to, jakého jsou pohlaví. Plošně si přejí telefon, tablet, počítač, hry, auta nebo roboty na dálkové ovládání, hry do playstation + playstation, holky si rády odbarvují pramínky vlasů, nebo si je barví jinou barvou a dovolení k tomu si přejí jako dárek. Udělat radost můžete vstupenkou do kina, aquaparku, vyrobeným poukazem na dovolenou, výlet… Jestli mají koníčka, podpořte ho tím, že dítku koupíte něco, co při něm využije.

Možností je mnoho. Stačí podívat se, co vaše dítě baví, co mu jde, nebo i co mu nejde a hračkami se snažit naučit jej to, co mu dělá potíž. Volba je jen na vás.

Musíte si přečíst