Při péči o zevnějšek byste neměli zapomínat ani na svoje ruce. Vaše ruce o vás prozradí možná více než si myslíte. Udržet si pěstěné nehty a  dlaně nemusí být vůbec jednoduché, zvláště v době předvánočního gruntování.

Při práci s úklidovými prostředky se naučte používat rukavice. Pokud je to možné, zvykněte si používat gumové rukavice s textilní vložkou, ty jsou na úklid nejvhodnější. Na trhu existují v několika velikostech, takže si můžete vybrat přesně ty rukavice, které vám nejlépe padnou a nebudou vám při úklidu překážet. Čistící prostředky obsahují spoustu chemických látek, které vaše ruce vysuší a ty pak budou drsné.

Stejně důležité je péče o ruce při mytí. Pokud do chladného počasí odejdete s vlhkýma rukama, vaše pokožka vám za to také moc nepoděkuje. Ruce po každém mytí pečlivě osušte a  eventuelně ošetřete krémem na ruce.

Pokud nejste zvyklí používat krém na ruce po každém mytí, měli byste ho uložit alespoň na noční stolek a ruce si namazat minimálně před tím, než zalehnete do peřin. Krém rozetřete v dlaních, pak ho pomalu vmasírujte do hřbetu rukou. Nezapomínejte ani na nehty a nehtové lůžko.

Vašim rukám a nehtům dopřejte kvalitní výživu nejen v krému, ale také zevnitř. Nedostatek vitamínů a minerálních látek se velmi brzo projeví právě na kvalitě nehtů.