Domů Móda Péče o tělo Špatná řasenka neexistuje

Špatná řasenka neexistuje
Každá žena touží po dlouhých, hustých a natočených řasách, přičemž jen málokterá z nás je „mrkací panenkou“ od přírody. Pokud nepatříte mezi ty, které se zkrášlují řasami umělými, nejspíš i Vaše kosmetická taštička obsahuje takovou klasickou nezbytnost, jakou řasenka beze sporu je.

Některým ženám stačí, že si řasy zvýrazní – jakkoliv, a neřeší přitom výběr řasenky nebo její nanášení. Jsou však mezi námi i takové, které zkouší maskaru za maskarou, a stále nejsou spokojené s výsledkem. Jak je to možné, že stejná řasenka dokáže jedné ženě vykouzlit svůdný pohled a druhá ji považuje za jednu z nejhorších?

Správné nanášení řasenky

Samozřejmě existují lepší řasenky a potom i ty méně kvalitnější. V podstatě je však hlavním problémem její nanášení a tvarování řas při aplikaci. Jak správně tedy maskaru nanášet, aby byl Váš pohled okouzlující, ať už sáhnete po jakékoliv řasence? Pokud je barva více tekutá, nanášejte ji spíše rychlými tahy, abyste ji co nejvíce rozetřela po řasách.

Je-li barva hustší, je to lepší, protože s ní můžete řasy lépe vytvarovat. Řasenku nanášejte pomalými tahy směrem nahoru, aby se řasy krásně natočily. U konečků řas můžete dokonce na chvilku počkat a držet řasy nahoře – jak bude barva schnout, řasy se ještě efektivněji natočí.

Záleží na kartáčku

Všimněte si taky tvaru, velikosti a materiálu kartáčku. S pevnějšími kartáčky si pomalými tahy řasy natočíte lépe, zato pružné kartáčky vyžadují rychlejší tahy. Efekt bude přirozenější a vzdušnější. S malými kartáčky se dostanete i do vnitřního koutku oka a zachytíte tak každou řasu. Prohnuté kartáčky ve tvaru přesýpacích hodin řasy tvarují a vytvoří „kočičí pohled“.

Čemu se vyvarovat?

Vyvarujte se nadměrného nanášení řasenky, nechcete mít přece místo řas „muší nožičky“. Pokud se stane, že se Vám řasy slepí, pročešte řasy pohybem „cikcak“ nebo použijte hřebínek na řasy. Skvělou vychytávkou je i použití párátka, kterým si slepené řasy uvolníte a nepoškodíte si celkový vzhled nalíčených řas, jak se tomu může u použití hřebínku někdy stát.

Která řasenka je pro Vás ta pravá?

Pro dlouhé řasy

Ať už k Vám byla příroda skoupá a nenadělila Vám dlouhé řasy, nebo je chcete mít ještě delší, nejlépe až do nebes, rozhodně Vás nezklamou následující kousky. Maybelline Illegal Lenght – obsahuje prodlužující vlákna pro ještě výraznější délku, neslepuje řasy, rychlá aplikace.  Yves Rocher Prodlužující řasenka s kartáčkem 360˚ – patentovaný kartáček 2 v 1 pro nalíčení i méně dostupných řas a jejich následné rozčesání hřebínkem, pro výrazný a otevřený pohled. Oriflame Hyper Stretch – okamžité prodloužení a oddělení řas bez slepení, obsahuje vyživující komplex pro podporu růstu řas. 

Pro husté řasy

Husté řasy znamenají intenzivní pohled. Pokud je právě hustota to, po čem toužíte, porozhlédněte se po těchto vybraných řasenkách. Gabriella Salvete Panoramico – intenzivní černá krémová barva, objemné řasy bez slepení, obsah přírodních vosků a vyživujícího ricinového oleje. Rimmel London Scandal Eyes – skandální objem bez slepení, obsah kolagenu a keratinu, výrazný pohled. Avon SuperShock – pro 12x větší objem řas bez žmolků, rychlá a precizní aplikace, sytá barva

Pro natočené řasy

Chcete mít řasy dokonalé jako mrkací panenka? Nabízíme Vám osvědčené řasenky, které dokáží kouzla! Maybelline Lash Sensational – prodloužení, zvýraznění, natočení, efekt umělých řas, pro přirozený i dramatický pohled. Yves Rocher Sexy Pulp – speciální kartáček pro vytvarování řas, které jsou pružné, husté a zajistí „kočičí pohled“  L´oreal False Lash Superstar – oboustranné balení (podkladová báze a řasenka), dokonale natočené, oddělené, objemné a prodloužené řasy – jako umělé!

Pro výrazné řasy

Pokud toužíte po výrazných a nepřehlédnutých řasách, přičemž Vám nevadí, že budou úmyslně slepené a nebudou působit až tak přirozeným dojmem, vyzkoušejte následující řasenky. L´oreal Miss Manga Punky – dodá řasám nepřehlédnutelný objem, opticky zvětší a otevře oči. Maybelline Colossal Spider Effect – pro dramatický pohled a kolosální objem se speciálním latexovým složením. Essence I Love Crazy Volume – extrémně černá barva, krémová textura a crazy objem.
Musíte si přečíst