Domů Volný čas Udělejte svým blízkým radost dalekohledem nebo teleskopem

Udělejte svým blízkým radost dalekohledem nebo teleskopem

Chodíte rádi to přírody, na výlety, nebo jen tak sedíte na terase a kocháte se koukáním po okolí? Nebo máte možná doma malého badatele, který si neustále na něco vyptává, zajímá ho kdejaký drobný živočich, studuje klacíkem rozbahněnou cestu… Pro děti i dospělé patří předměty jako jsou dalekohled a teleskop k těm výjimečným. Mnohé chytnou za srdce a stanou se z nich kamarádi na dlouhá léta, nebo na celý život.

Dalekohled pro kohokoli z rodiny

Důvodů, proč a kdy chceme pozorovat okolí, přírodu atd. je mnoho. Také je důležité vědět, kdo především bude s daným dalekohledem pozorovat. Podle toho pak vybereme model dané třídy na pozorování, které si přejeme. Všeobecně lze říct, že u dalekohledu rozlišujeme 2 základní parametry: zvětšení a průměr objektivu. Dalšími aspekty, které by nás měly zajímat, jsou konstrukce, voděodolnost, plnění dusíkem a kvalitní optické členy a materiály.

Aby to bylo snadnější pro laika, jednoduše si můžete vybírat mezi dalekohledy pro děti, myslivce, turisty, kapesní modely, astronomické dalekohledy, také vojenské či dalekohledy zoom. Na stránkách idalekohledy.cz najdete bohatou nabídku dalekohledů, a také si zde přečtete rady, jak vybrat ten správný.

Pro milovníky noční oblohy

Dalším skvělým typem na dárek je určitě teleskop. Pro všechny, kdo se rádi v noci koukají na oblohu, představuje doslova spojence s dálným světem. Jak vybrat teleskopy se také dočtete na stránkách idalekohledy.cz. Jejich rozlišení tkví v tom, který princip lomu a odrazu světla daný typ používá. Může jít o čočkový, zrcadlový teleskop nebo s katadioptrickým systémem. Čočkové teleskopy vám lépe poslouží na sledování světelnějších objektů, zrcadlové s větším průměrem pak i méně jasných objektů, třeba deep sky objekty a galaxie.

 

Jestliže koupíte dalekohled nebo teleskop vašemu muži či synovi, určitě se trefíte do krásného a netradičního dárku, který zaujme.

 

Musíte si přečíst