Křeslo u krbu, prostorná pohovka v obývacím pokoji a sedací vak v dětském pokoji poskytují komfortní posezení. Nicméně nezastupitelnou roli v domácnosti mají židle. Jsou nenahraditelnou součástí jídelního setu a poskytují prostor k sezení i u pracovního stolu. Současný trh nabízí varianty pro dospělé i speciální modely pro děti. V následujících řádcích jsme se zaměřili na rostoucí židle JITRO KLASIK, které slouží dětem již od 1,5 roku života až do 15 let.

Jak už samotný název napovídá, rostoucí židle roste s dítětem. Nejmenší provedení je vhodné pro děti od 1,5 roku. Na první pohled může některé zájemce odradit vyšší cena, která se pohybuje kolem 2700-2800 Kč. Pokud si však uvědomíme, že židli dítě využije po mnoho let a není nutné kupovat židlí několik, tak je nákup rostoucí židle investicí se zajímavým zhodnocením.

Kde rostoucí židle JITRO KLASIK koupit?

Jestliže se rozhodnete takto investovat do moderního posezení pro děti, doporučujeme obrátit se na internetový obchod www.rostoucinabytek.com, který se pyšní bohatým produktovým portfoliem. Sortiment zboží je rozdělený do přehledných kategorií, přičemž bez bloudění naleznete sekci, která vás aktuálně zajímá. Jednotlivé kategorie se ještě filtrují podle značky. JITRO KLASIK je dle našeho názoru sázka na jistotu, dle nákupních rádců mají všechny typy přes 90% pozitivních recenzí. Ačkoliv je pořizovací cena vyšší, je to prakticky jediné negativum.

Všechny židle jsou vyrobeny z tvrdého bukového dřeva, což byl také jeden důvodů, proč jsme se rozhodli pro tento typ, otázkou je, zda i povrchové zpracování bude kvalitní, protože k čemu je tvrdé dřevo, když by se brzy odřel lak a židle by tak ztratila na své kráse. Ale uvidíme.

Nákup židle JITRO KLASIK

Barevné varianty

Při výběru konkrétní židle k testování jsme se trochu zapotili. Model JITRO KLASIK byl jasný, ale nepřeberné množství barevných variant způsobilo menší paralýzu z analýzy. Samozřejmě, rozmanitost barev vnímáme jako pozitivní stránku, není nutné držet se zažitých konvecí – Modrá židle pro chlapce, růžová židle pro dívku a zelená židle jako neutrální vybavení domácnosti, ale zde je na výběr 15 barevných provedení a to donutí člověka přemýšlet, které barvě dát přednost. Nabízí se nám následující barvy – žlutá, zelená, oranžová, mahagon, růžová, modrá, červená, černá, ořechová, světle zelená, třešňová, bílá, dubová a přírodní bez laku i s lakem.

Ve finále jsme vybírali jsme z těchto tří barevných provedení:

[envira-gallery id="2410"]

Objednáváme a těšíme se

Objednávka probíhá standardně jako v jiných e-shopech. Trochu zbytečná přišla možnost porovnání zboží, jednak nefungovala úplně na 100% a potom židle se kromě barvy prakticky neliší. Židle jsou buď skladem nebo na objednání do 1-2 týdnů. Co potěší, tak je doprava zdarma, protože nábytek je většinou doručován dost draze a nebo musíte udělat velkou objednávku pro dopravu zdarma.

Rozbalení a testování

Jelikož židle byla určena pro budoucí slečnu, zvolili jsme židli JITRO KLASIK v růžové barvě. Skutečná barva odpovídala barvě na fotografii, takže nám skvěle zapadla do interiéru. Sedátko lze nastavit v pěti různých polohách a podnožky v deseti, což dělá 50 možných způsobů nastavení. Židle je stabilní a ustojí i pořádné opičárny. Ani po několika týdnech intenzivního používání (ne vždy zrovna k tomu, k čemu je židle primárně určena) musíme pochválit barevnou stálost a odolnost vůči poškrábání.

Proč ano

  • kvalitní zpracování a provedení
  • odolnost dřeva i laku
  • skvělý poměr cena/výkon

Proč ne

  • tyto židle nejsou vhodné, pokud jste alergičtí na kvalitu a dáváte přednost např. levnému plastovému z Číny

Židle této značky tedy splňují naše požadavky a můžeme je s klidným svědomím doporučit.