Domů Domácnost Architektura Luxusní novostavby? Praha 6 nabízí opravdu prestižní rezidence

Luxusní novostavby? Praha 6 nabízí opravdu prestižní rezidence
Praha 6 odjakživa platí za luxusní čtvrť, která spolu s nejužším centrem nabízí to nejprestižnější a také nejdražší bydlení.  Jak se dnes žije za Pražským hradem a jaké novostavby Praha 6 nabízí? 

Jak vypadala Praha 6 v minulosti?

Bohatství Prahy 6 je dané historicky. Už za vlády Karla IV.patřil západní pravý břeh šlechtě nebo bohatým měšťanům. Naopak prostory východně od hradeb, byly doménou prostých rolníků, řemeslníků a později také dělníků. Dodnes je to zřetelné na charakteru čtvrtí, jako jsou Žižkov a Karlín.

Dejvice si dodnes udržely široké ulice lemované prvorepublikovými činžovními domy a vilami. Nechybí tu pásy vzrostlých stromů a častá zeleň v podobě menších parčíků.Vnitrobloky, tak běžné pro Prahu 6, pak skrývají další zelené plochy. 

Honosné prvorepublikové vily 

Prahu 6 bezpochyby proslavily její čtvrti plné honosných prvorepublikových vil. Zde už desítky let nacházejí bydlení trůzné slavné osobnosti. Kdo by neznal pověstnou Ořechovku, Hanspaulku nebo Břevnov? Pořídit si tady dům vyjde i na třicet milionů. Adresa ovšem bude skutečně prestižní. Není divu, že tu sídlí většina velvyslanectví a zastupitelských úřadů.

TIP: Neopakovatelnou šanci bydlet na Ořechovce nabízí rezidence MAISON Ořechovka,  ve které vyrůstá osm viladomů. Střešní ateliérové penthousy pak nabídnou výhled na vilovou čtvrť a celou Prahu 6. 

Proč žít na Praze 6

Většina „normálních“ lidí se samozřejmě chodí na tyto vily jen dívat. Proč si tedy hledat bydlení na Praze 6, když se nás koupě mnohamilionových vil netýká? 

Zaprvé jde o neuvěřitelnou atmosféru místa. Všechny vilové čtvrti a historické činžovní domy spolu se širokými ulicemi dodávají této části Prahy atmosféru jedinečnosti, jako málokde jinde.

Praze 6 samozřejmě nechybí dobrá občanská vybavenost. V okolí se nachází mnoho  moderních supermarketů a také dvě obchodní centra: Šestka a Bořislavka. Sídlí tu množství vynikajících škol, a to nejen  základní, středoškolské a vysoké (například ČVUT nebo Teologická fakulta UK), ale také  mezinárodní, vyučující v cizích jazycích.

Áčková dostupnost do centra a na letiště

Pokud se rádi procházíme po Starém Městě, milujeme výhled z Hradčan a nedáme dopustit na Břevnov a Petřín, pak je pro nás Praha 6 ideální místo. Nejenže je protkána hustou sítí tramvají a autobusů, ale vede skrze ní metro A, kterým se za několik minut dostaneme do historického centra. A nejen to. Áčko leží na trase k Letišti Václava Havla, což ocení ti, kteří často cestují.Tunelový komplex Blanka pak zajišťuje dobrou dostupnost Dejvic autem. 

TIP: Přímo v srdci Dejvic, na Vítězném náměstí, se realizuje projekt Victoria Palace. Nabídne až sto bytových jednotek zařízených ve vysokém standardu. Chybět nebudou podzemní garáže a zelený vnitroblok.

Příroda a kultura na Šestce neomrzí

Praha 6 nabízí mnoho možností pro odpočinek v přírodě. Nejenže se na jejím území rozkládá jedna z nejoblíbenějších přírodních rezervací Divoká Šárka, ale na skok je to  i do Stromovky nebo na zříceniny na Babě. Ten, kdo bude pokračovat dál od centra, může dorazit přes přilehlé obce až na Okoř. 

V létě určitě potěší přírodní koupaliště v Divoké Šárce, Petynka nebo nádrž Džbán. Kolem Vltavy vede cyklostezka až do zoologické zahrady v Troji.

Milovníci kultury ocení blízkost galerií a muzeí kolem Pražského hradu. Pověstná jsou i zdejší divadla: Spejbla a Hurvínka, Dejvické a Semafor.

TIP: Jeden z lákavých developerských projektů na Praze 6 je Šárecký dvůr, který vyrostl poblíž Divoké Šárky na území historického panského dvora. Do jeho barokní architektury zasadil  developer luxusní rezidence.

Vybrali byste si z novostaveb na Praze 6? A dokážete si představit život v jedné z prvorepublikových vil?

 
Musíte si přečíst