Sedačka v obývacím pokoji je nejoblíbenějším místem všech členů domácnosti. Milují ji děti, které na ní mohou řádit a trávit čas při sledování televize, o nic méně ji zbožňují dospělí, kteří si bez ní nedokáží představit večerní posezení. Je ústředním bodem obývacího pokoje, a dokonce i rodinných hádek, a bývá největším kusem nábytku, proto je nutné vybrat správnou, která zohlední praktickou stránku i design interiéru.

Velikost a tvar

Na co se zaměřit při výběru pohovky do obývacího pokoje? Především je nutné zohlednit velikost místnosti i možné rozmístění. Sedací soupravy mohou být klasické rohové nebo rohové s prodlouženou délkou, které se hodí do velkých interiérů a rodinných domů, kde bývá spojený obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Do menších prostor je vhodnější volit menší dvoumístné pohovky a doplnit je menšími křesly nebo pufy či taburety, které jsou obzvláště oblíbené u dětí, navíc je lze snadno schovat pod stolek.

Design a barva

Skandinávský nebo raději rustikální styl? Vždy zohledněte celkový vzhled interiéru, sedačka je ústředním bodem místnosti, proto není dobré příliš experimentovat s avantgardními tvary. Objemné sedací soupravy navíc mohou místnost zahltit svou velikostí. Velmi oblíbené jsou čalouněné sedačky nebo s velurovým potahem v moderních barvách, jako jsou lahvově zelená, tmavě modrá, šedá nebo krémová. Světlé barvy sice opticky zvětšují místnost, nehodí se ale do rodin s dětmi nebo s domácími zvířaty.

Nadčasový výběr

Správnou volbou sedačky lze dodat interiéru perfektní look, je lépe se vyhýbat módním trendům i nevšedním barvám. K nadčasovému designu a tradičním barvám lze pořídit různé doplňky, jako jsou polštáře nebo přehozy, u kterých lze volit extravagantnější styl. Obdobně moderní tvary, metalické barvy nebo nevšední provedení lze zvolit u závěsů nebo ubrusů na míru, které mohou být ušité ve stejném stylu z oblíbené látky typu Oxford a dodají místnosti na modernosti.