I když opuštění horkých peřin brzy ráno nebývá příjemné, v pracovním týdnu nás nečeká nic jiného než zatnutí zubů a skok z peřin do nového dne. Jakými ranními rituály si dopomoci k dokonalému ránu, abychom se nebáli ani toho nejtěžšího pracovního dne?

Pořádně se protáhněte

Otevřeli jste oči a už myslíte na kávovar? Ještě počkejte. Než opustíte postel, pořádně protáhněte celé tělo. Ať už vyznáváte jógu nebo se jen klasicky protáhnete jako před tělocvikem na základní škole, všechny možnosti jsou správné. Tělo tím probudíte a zbavíte se ztuhlého pocitu. 

Začněte sprchou

Ať už jste šli spát v deset nebo ve dvě ráno, nic vás neprobudí tak dokonale, jako ledová sprcha. Buďte však k sobě milí a s intenzitou otužování začínejte pomalu. Pokud nejste milovníky studené vody nebo s otužováním teprve začínáte, zkuste studenější vodu na dolní končetiny. Postupem času se propracujete ke studenější vodě na celé tělo. Váš organismus vám v budoucnu velmi poděkuje.

Prohřejte tělo zevnitř

Po sprše je ideální se něčím pořádně zahřát, což zajistí kvalitní čaj. Ať už preferujeme sáčkový nebo sypaný čaj, na probuzení ideálně poslouží zelený čaj. Ten obsahuje nejen kofein, ale i velké množství vitamínů, antioxidantů a jiných prospěšných látek.

Hurá, snídaně!

Neodbývejte se a začněte svůj den něčím zdravým. Váš talíř by měl být plný bílkovin, zdravých tuků, vitamínů i sacharidů. K snídani si můžete udělat třeba míchaná vajíčka s celozrnným chlebem a zeleninou nebo ovesné vločky s nízkotučným jogurtem a ovocem. Ať už je vaše volba jakákoliv, na snídani si vymezte adekvátní množství času, snídejte v klidu a nikam nepospíchejte.

Káva na cestu

Nemůžete se zbavit chuti na kávu? Pokud si bez ní nedokážete představit ráno, udělejte si ji na cestu do práce. Ideální je kvalitní zrnková káva, která obsahuje větší množství kofeinu než ta instantní.

Pro příjemnější ráno je dobré se kvalitně a adekvátně vyspat. Pokud vás tedy čeká náročný den, pořádně si před ním odpočněte a rozhodně nezanedbávejte spánkovou hygienu.