Domů Móda Péče o tělo Proč jsme se rozhodli se holit

Proč jsme se rozhodli se holit
Byly doby, kdy se nám holení zdálo divné a kdy se ochlupení nosilo stejně běžně, jako se nosí například vlasy. Nikdo nic neřešil a nikomu nic nepřišlo divné. Přesto přišel přelom a všichni jsme po žiletkách začali sahat. Kdyby se oholili naše babičky a dědečci, asi by jim tento proces přišel velmi divný.

Dnes už se holíme všichni, jak muži, tak i ženy

Ženy se staly průkopnice. Nejprve jsme začaly s podpažím, poté jsme si začaly holit třísla, dnes se již holíme kompletně všude.

Jaký je ale vlastně důvod? Vše začalo revolucí. Začaly se k nám dostávat erotické filmy, ve kterých jsme si mohli všimnout toho, že si ženy holí klín a tak jsme je začaly napodobovat. Najednou jsme zjistili, že být bez ochlupení je strašně pohodlné a dokonce i hygienické.

Chlupy v podpaží nám nezadržují pot a tak nezapácháme tak, jako bychom je tam měli. To samé platí i o intimních partiích, kde se navíc ještě v ochlupení mohou držet bakterie a proto není nic jednoduššího, než je oholit a připadat si tak čistěji. Nehledě na to, že i na pohled není ochlupení vůbec vábné, i když dříve jsme toto neřešili, dnes již vše vidíme jinak.

Muži holení odolávali mnohem déle, ale i oni nakonec podlehli a ochlupení shodili. Je to pro nás všechny prostě pohodlnější ahygieničtější a vidíme v tom jen samé plusy.

Dokonce vyhledáváme způsoby, jak se chloupků zbavit definitivně a to například pomocí laserové epilace. Jsme schopni za to utratit nemalé peníze. Někdy podstupujeme i velmi bolestivé metody, které nejsou vůbec příjemné, ale chloupků nás dokážou zbavit na delší dobu.

Že jsou chlupy minulostí, o tom není pochyb, ale stále se najdou i výjimky, které se jich odmítají zbavit. Jsou to převážně muži, nebo starší ženy.
Musíte si přečíst