Domů Krása a kosmetika Jak můžete poškodit svoje nehty, pokud začnete nosit nehty gelové

Jak můžete poškodit svoje nehty, pokud začnete nosit nehty gelové
Gelové nehty jsou velmi pěkné a spousta z nás se jimi pyšní. Někdo je nosí z důvodu, že své nehty nemá pěkné, někomu pomohou, pokud si své nehty kouše a přitom by tak rád měl krásné nehty, jenže se tohoto zlozvyku nedokáže zbavit a právě gelové nehty jsou tím, co vás donutí si nehty nekousat. Jsou tak krásné, že vám to bude líto a kousání nehtů se odnaučíte.

Pokud si necháte udělat nehty od profesionála, pak toho jistě nebudete litovat. Budou skutečně velmi pěkné a vy se jimi budete moci chlubit. Ráda si pak pořídíte i krásné šperky na ruce, které toto celé dokonale doladí. Budete mít krásné ruce, na kterých bude vidět, že se o ně staráte a že do nich investujete čas i peníze. Jenže pozor. I gelové nehty mohou přinášet nepříjemné věci.

V první řadě si můžete na nehty přenést plíseň, které vůbec není lehké se zbavit. Pokud si necháte gel odstranit, jsou vaše přírodní nehty velmi poničené a potřebují bohatou výživu. Budete také muset čekat, až nehty odrostou, aby vypadaly zdravě. I když jsou na povrchu „gelovky“ skutečně krásné, pod nimi to tak být vůbec nemusí. Při nedodržení hygienických předpisů, se vám může velmi lehce stát, že budete mít kožní problém.

Plísně je pak nutné řešit s kožním lékařem a boj s plísněmi je běh na dlouhou trať. Vždy, když jdete na doplnění, podívejte se při opilování, v jakém stavu vaše nehty jsou a zda vypadají skutečně zdravě. Pokud vidíte zelené, či bílé skvrny, je něco špatně a nehty si již nenechávejte dávat. Zdravý nehet na sobě nemá žádné nedokonalosti, ani nerovnosti a má jen jednu barvu.

Necháváte-li si na nehet dávat gel, dbejte na to, aby byl nanesen jen v tenké vrstvě, která váš vlastní nehet nebude zatěžovat. Vyhýbejte se nárazům, a pokud to jde, noste nehty raději kratší, než delší.
Musíte si přečíst