Pokud máte rádi originalitu a krásu a ke všemu jste výtvarně nadaní, tak si sami můžete nudný příbor proměnit na kouzelné předměty. Hned vám bude jídlo lépe chutnat, když jej budete konzumovat se lžičkou, kterou jste si sami vyzdobili. Navíc si tak můžete odlišit, který příbor patří vám a který dětem.

Rychlý nákup před zdobením

Ještě než začnete se samým zkrášlováním příborů a jiných doplňků, je třeba, abyste doma měli pár věcí. Pravdou je, že nepůjde o žádný velký nákup, protože většinu věcí už jistě máte doma. Protože budete potřebovat troubu, což je součást každé kuchyně, váleček, nejlépe gumový, ale pokud doma máte jen dřevěný na válení těsta, plně vám vystačí. A pak už stačí jen předměty, které chcete ozdobit, což jsou příbory, ale klidně můžete ozdobit i skleničky, vázy a podobně. Tím nejdůležitějším, co už není součástí každé domácnosti je fimo hmota, protože ta je celým kouzlem.

Kde seženu tuto hmotu?

Poslední dobou je fimo hmota velmi oblíbená, protože mnoho žen s ní pracuje, takže není problém ji zakoupit. Většinou je běžně k sehnání ve větších papírnictvích. A také si jí můžete objednat pomocí internetových obchodů. Výhodou je, že většinou jsou balené po jednotlivých barvách, tak si můžete sami vybrat, která by vám nejlépe ladila do kuchyně, či která se vám líbí.

Hurá jdeme zdobit

Úkolem číslo jedna je zpracovat fimo hmotu, protože pak je měkčí a daleko lépe se vám s ní bude pracovat. Když ji budete mít dostatečně propracovanou, můžete začít s vyválením na plátky. Někteří lidé si pomáhají strojkem na nudle, protože tím docílí, že všechny pruhy budou stejně tlusté. A potom můžeme fimo hmotou zdobit příbory a jiné předměty. Stačí, když hmotu přiložíte na rukojeť příboru či právě na sklenice, vázy a podobně. Jednotlivé plátky jemně spojíte prstem a nezapomeňte, že všechno má dvě strany. A pokud máte vše ozdobené, tak jak si přejete, můžete dané předměty vkládat do trouby, kde je budete péct asi půl hodiny při sto deseti stupních. Poté je jen vytáhnete a můžete se chlubit novými příbory a doplňky.

Chceme originální tvary

Někteří lidé si s tím vyhrají a nezůstávají pouze u jedné barvy. Pokud máte doma děti, můžete třeba na příbor udělat nějakou postavičku či zvířátko, aby byl příbor hravý a zajímavý. A pokud chcete něco trochu decentnějšího, ale více barevného, aby to nebyla nuda, můžete zvolit více kombinací. Například ozdobte si příbor fimo hmotou tak, že dáte plátky více barev na sebe a potom, co je rozkrájíte, budete mít barevné proužky. Anebo můžete dát na sebe zase více plátků různých barev a srolovat je do válečku, pak také dosáhnete originálního výsledku, tentokrát budete mít barevnou spirálu. Avšak fantazii se meze nekladou, takže si můžete vytvořit jakýkoliv motiv.

 

Jídlo nám chutná, protože jej jíme s veselými příbory. A tím nejkrásnějším je, že jsme si takto příbory vyzdobili sami. Máme, co se nám líbí a je to opravdový originál!