Domů Domácnost Design Bydlení v romantickém vintage stylu

Bydlení v romantickém vintage stylu

10616556_861716180506052_3282357796297030234_nPřemýšlíte, jaký zvolit styl při zařizování interiéru? Nebo jen dumáte, čím Vaši domácnost oživit? Pokud máte rádi venkov, staré časy a romantiku, mohl by Vás oslovit skandinávský vintage styl. I když se na první pohled může zdát, že je spíš pro ženy a romantické duše, není tomu tak. Báječně se totiž kombinuje s moderními prvky.

Z domácností zařízených ve vintage stylu je cítit náklonnost k dávným dobám, vyzařuje z nich pohoda a působí velmi útulně. Vintage styl se hodí do bytu, domu i na chalupu.

Pokud jde o barvy, základ tvoří neutrální barvy (hnědá, béžová, šedá) a pastelové tóny (modrá, růžová, zelená). Bytové doplňky však bývají zdobeny motivy v krásných výrazných barvách. Mezi materiály jednoznačně vede dřevo, poté následuje kov a sklo. Všechny tyto materiály se skvěle kombinují.

Z nábytku na Vás dýchne venkovská romantika. Komody, truhly, dřevěné lavice, příborníky, židle, stoly, skříně, to vše působí jakoby opotřebovaným dojmem. A právě v tom je jejich kouzlo. Stejně tak bytové doplňky jsou vyráběny tak, aby vypadaly starodávně. Často se používá patinování.

13039Vintage styl sluší každé místnosti. Jestli máte doma malou princeznu, můžete jí vyzdobit dětský pokojíček sladkými bytovými doplňky a dekoracemi. Rázem se z pokojíčku stane zámecká komnata jako z pohádky. Postýlku krásně oživí přehoz posetý kytičkami a motýlky a spousta polštářků. Polštáře děti milují. Dá se s nimi užít spousta legrace. Pořádek v pokojíčku pomohou udržovat nádherné kufříky a boxy na hračky a jiné poklady.

Nábytek můžete ozdobit porcelánovými úchytkami s veselými motivy. Lze z nich dokonce vytvořit originální věšáček. Dětský pokoj také oživí japonské washi pásky. Dají se použít na jakýkoliv povrch a zvládnou s nimi pracovat i děti. Můžete si tedy užít spoustu zábavy při společném tvoření.

V České republice se na skandinávský vintage styl specializuje oblíbený internetový obchod Bella Rose. Najdete v něm spoustu inspirace a výrobky nejoblíbenějších skandinávských značek.

Teď již vzhůru do zařizování!

Musíte si přečíst