Domů Zdraví Omega 3 Vegan a další doplňky stravy pro vegany

Omega 3 Vegan a další doplňky stravy pro vegany

Lidí stravujících se jako vegetariáni či vegani přibývá a tomu je přizpůsobována rovněž nabídka potravin v obchodech či doplňků stravy. Ne všechny doplňky vitaminů a minerálů, které koupíte v lékárně, jsou totiž čistě rostlinného původu.

Příkladem může být omega 3. Tradičně se získává z ryb, takže doplňky stravy nebývají rostlinného původu. Výjimkou je Omega 3 Vegan, kde je nenasycená omega-3 kyselina dokosahexaenová (DHA) získávána z oleje z mořské řasy schizochytrium. Jak nejspíš víte, téměř všechny látky a vitaminy se dají získat také z veganských zdrojů – stačí jen, aby byl výrobce ochotný je odsud brát. A český výrobce doplňků stravy Naturvita ochotný je.

Celkem 12 doplňků stravy pro vegany

Naturvita má v nabídce aktuálně 12 doplňků stravy vhodných svým složením pro vegany. Všechny jsou certifikované a označené mezinárodně uznávaným registrovaným symbolem V-Label, který je platný v celé EU.

Jde o doplňky stravy pro podporu očí, vlasů, nehtů, o různé vitaminy a minerální látky (chrom, zinek a jiné). Nechybí ani tolik potřebný vitamin B12, který by měli povinně doplňovat všichni vegetariáni a vegani.

Veganské doplňky stravy může jíst každý

Pokud na nějakém doplňku stravy, nebo obecně i potravině uvidíte V-Label s nápisem vegan, rozhodně to neznamená, že si danou věc nemůžete koupit, pokud se nestravujete vegansky. Určitě vám neublíží, ba naopak. K veganství se dnes přiklání čím dál větší procento lidí, nejen z etických důvodů, ale i z environmentálních. Jíst rostlinné potraviny není na škodu, i když nejste 100% vegan ani vegetarián.

Také mnoho veganských doplňků stravy od společnosti Naturvita nebylo vytvořeno primárně pro vegany. Prostě jen neobsahují žádné živočišné složky. Všechny je koupíte v e-shopu GigaLekarna.cz. Třeba Vitamín B12 60 tablet tam aktuálně mají ve slevě.

Musíte si přečíst