Chcete na sobě začít pracovat, ale nemůžete, nebo nechcete chodit do posilovny? Je vůbec možné doma dosáhnout stejných výsledků, jako v posilovně? Jaké budu potřebovat pomůcky?  To vše jsou otázky, které proběhnou při začínání posilovat doma v hlavě.

Vytvarovat tělo a udržet kondičku se dá přirozeně i z domácího prostředí. A ano nějaké pomůcky k tomu budou potřeba. Pojďme se podívat jaké jsou výhody cvičení doma a co vše je k tomu vlastně potřebné.

Výhody cvičení doma

Největší výhodou domácího posilování je rozhodně časová flexibilita. Vždyť doma může cvičit člověk kdykoliv a jak dlouho bude chtít Navíc ještě ušetří peníze za vstupné do posiloven, fitcenter a jiných zařízení. Ty poté můžete věnovat do pomůcek, aby se vaše domácí cvičení mohlo stále zlepšovat.

Tak jako výhodou posilování doba časová flexibilita, tak má tato forma posilování i jednu svoji nevýhodu. A to je odkládání cvičení na později. Jelikož domácí prostředí odjakživa vede k odpočinku je potřeba si od této nevýhody pomoci trošku jinak.

Nejlepším způsobem je zakoupení cvičících pomůcek domů, jako jsou nakládací činky, posilovací lavice, běžecký pás, balanční podložky, gymnastický míč a mnoho dalších. I když se to nezdá, vložení peněz do cvičebních pomůcek většině lidí pomůže se odhodlat a jít si doma zacvičit.

Je možné dosáhnout výsledků doma?

V první řadě je potřeba říci, že ať posiluje člověk kdekoliv je potřeba to brát vážně a bez pravidelného cvičení se nikam nikdo neposune. Ovšem pojďme k otázce, zda je možné dosáhnout doma stejných výsledků jako v posilovně.

Jistě to možné je. Když půjdete do posilovny, tak zjistíte, že většina strojů je vám vlastně k ničemu a dá se říct, že jsou spíše na okrasu. Ovšem i pro domácí fitness budete potřebovat nějaké pomůcky. Ovšem bude stačit pouze pár, které budete plnohodnotně využívat.

Jaké pomůcky pořídit na domácí cvičení

 Posilování s vlastním tělem je dobrý základ a je potřeba ho občas do domácího cvičení zahrnout. Ovšem pokud se chcete zlepšovat a věnovat se tomu naplno, pořízení pomůcek je do budoucna nevyhnutelné.

Nebavíme se tu ovšem o mašinkách, jako jsou v posilovnách. Na ty se vám bude s největší pravděpodobností pouze prášit a stejně je plnohodnotně nevyužijete.

Běžecký pás

Jedinou výjimkou je běžecký pás. Pokud přicházíte domů pozdě k večeru, nebo je špatné počasí a vy si potřebujete zaběhat a splnit normu cvičení, je běžecký pás prostě potřeba mít ve výbavě. Běh ať už se nám to líbí, nebo ne, je základem veškerého cvičení. Kondice, jenž získává člověk při běhu, zajistí v budoucnu větší délku posilování.

Balanční podložky a gymnastický míč

Balanční podložky jsou ideálním způsobem, jak zpevnit tělo. Pokud k tomu přidáte ještě odporové a posilovací gumy s gymnastickým míčem, dosáhnete správných výsledků. Tělo se zpevní a zároveň mohou tyto pomůcky sloužit k protahování těla.

Protahování rozhodně nezanedbávejte, protože to co si člověk před a po cvičení neprotáhne bude druhý den více bolet a může to zbrzdit vaše další cvičící plány.

Nakládací činky

Nikdy nic nepokazíte tím, že pořídíte pár činek. Ty ovšem musí být nakládací, a ne s pevnou váhou. Činky s pevnou váhou vám budou po chvíli opět pouze ležet někde doma, protože čím se budete zlepšovat budete potřebovat větší hmotnosti činek.

Vyhnutí tomuto problému zaručí právě pořízení činek nakládacích. Ty budete moci nakládat podle toho co budete zrovna cvičit a také podle vašeho zlepšení.

Posilovací lavice

Pokud už si pořídíte nakládací činky, rozhodně k tomu přidejte i posilovací lavici. Ta vám bude prospěšná nejen, při posilování právě s činkami, ale také na zlepšení stability a konstrukci těla.

Někomu e bude zdát, že na lavici se dá pouze sedět a zvedat činky. To ovšem není pravda. Na lavice se dají posilovat jak nohy, tak i svalstvo břišní.

Pokud se tedy rozhodujete, zda začít se cvičením doma, tak rozhodně neváhejte a pusťte se do toho. Uvidíte, že za několik týdnů budete pociťovat na svém těle změnu a budete se cítit daleko lépe.

A pokud jste člověk, který po čase ztrácí motivaci, tak zakoupením cvičebních pomůcek na doma vás do cvičení vtáhne a zároveň pomůže.