Domů Hubnutí 4 rady, jak efektivně zhubnout a váhu si udržet

4 rady, jak efektivně zhubnout a váhu si udržet

 

Máte pocit, že nedokážete zhubnout? Že žádná dieta nezabírá? A pokud už náhodou zhubnete, za pár týdnů se dostaví jojo efekt? Redukce váhy není žádná věda, ale je potřeba dodržet určitá pravidla. A hlavně – být v tom poctiví. Jak tedy zhubnout, dosáhnout své vysněné postavy a hlavně udržet si ji?

1. Žádné diety

Největší chybou, jaké se ženy v honbě za štíhlou linií dopouští, jsou jednostranné diety. Žádný zázračný způsob, jak rychle shodit kilogramy a nenabrat je zase zpátky neexistuje! A už vůbec to není cestou nezdravých diet. Pokud totiž budete dlouhodobě přijímat pouze několik druhů potravin, na začátku určitě zhubnete, avšak v určité fázi se hubnutí zastaví a vše se začne vracet do starých kolejí. Navíc, tělo může být podvyživené z nedostatku pro něj důležitých látek a vše se může podepsat na všem zdraví. To stejné platí o hladovění. Pamatujte – k dokonalé postavě se musíte projíst. Zdravou a vyváženou stravou.

2. Plánujte

Hlídat si to, co jíte, je klíčové při každé redukci váhy. Musíte proto pečlivě plánovat. Nejlepší variantou je řídit se předem připraveným jídelníčkem. Každý den večer si můžete nachystat krabičky s jídlem na další den. Tak zajistíte, že během dne nebudete hladovět a přijmete veškeré potřebné živiny. Vyvarujete se tím přejídání ve večerních hodinách, které trápí lidi, co se nepravidelně a špatně stravují.

3. Buďte v pohodě

Psychická pohoda je velmi důležitá a často se podceňuje. Pokud se budete celé dny stresovat a myslet jen na jídlo a na to, jak potřebujete zhubnout, odrazí se to na celém procesu redukce váhy. Nepropadejte panice, pokud kila nejdou dolů tak rychle, jak jste očekávali. Každé tělo je jiné a potřebuje svůj vlastní čas.

4. Cvičte

Posledním důležitým bodem je fyzická aktivita. Najděte si činnost, která vás bude bavit. Někoho naplňuje fitness trénink v posilovně, dalšího zase plavání a jiného zase sálové lekce, jako je jóga, pilates, fit dance, kruhový trénink nebo H.E.A.T.

 

Musíte si přečíst