Domů Gastronomie Olivový olej může být skvělým dárkem

Olivový olej může být skvělým dárkem

Nikdo nemá dvoje zdraví, a tak je potřeba snažit se žít alespoň trochu umírněně. To znamená omezovat se v alkoholu, pravidelně sportovat a samozřejmě jíst vhodné potraviny.

Mezi ty se dá zařadit ovoce, zelenina jakéhokoliv druhu nebo třeba olivový olej. Ač jsou dnes tuky obecně brány spíše negativně, zrovna tento druh je čestnou výjimkou.

Není jen dobrý, ale rovněž nabízí i hodně zdravotních benefitů

Existuje celá řada olejů, ale jen málokterý může nabídnout tolik zdravotních benefitů jako olej olivový. Ovšem pozor, musí se jednat o kvalitní extra panenský druh. Pouze takový může alespoň částečně fungovat jako lék i prevence. A to vůči moha neduhům a chorobám.

– Už dlouho je známo, že kvalitní oleje z oliv dokáží čistit cévy a pozitivním způsobem ovlivňovat celý kardiovaskulární systém. Země, kde se tento druh oleje pije pomalu jako voda, mají nejmenší procentuální výskyt infarktů myokardu na počet obyvatel v Evropě.

– Olivový olej rovněž dokáže správně stimulovat trávicí soustavu. Snižuje kyselost žaludečních šťáv, omezuje tvorbu žlučových kamenů a zlepšuje trávení.

– Čím více oleje konzumujete, tím plnější si připadáte. Díky tomu nemáte potřebu do sebe házet ještě něco dalšího. To pak vede k hubnutí.

– Jedná se o vynikající prostředek proti vzniku různých neurodegenerativních onemocnění v čele s Alzheimerovou chorobou.

Prezent k mnoha příležitostem

Olivový olej je velice chutný a zároveň léčivý, je po něm velká poptávka, zvláště po těch nejkvalitnějších typech.

Proto ani není divu, že si můžete koupit olej i v ozdobné úpravě a použít ho jako dárek. Krom dětí dokáže takový prezent ocenit snad každý, kdo doma alespoň trochu vaří či má rád chuť oliv. Proto jde o vhodný dárek pro muže i dárek pro ženy. Konečně někomu můžete dát flašku, která mu nezatíží játra.

Předchozí článekJak vybrat dárek pro tchýni
Další článekJak vybrat helmu na skút

Musíte si přečíst