Domů Volný čas Jak vybrat dárek pro tchýni

Jak vybrat dárek pro tchýni

Věděli jste, že slovo tchýně vzniklo ze slovanského překladu slova test? A test, hlavně trpělivosti, to někdy opravdu je! Ti, kteří sňatkem získali skvělou a milou tchýni mají v životě tak trochu vyhráno. A ti ostatní? Nezbývá nám nic jiného, než se naučit s ní vycházet a možná ji trochu obměkčit dárkem.

Desatero přikázání

Vždy, když mluvíte se svou tchýní, vám naskakuje husí kůže a nemůžete jí přijít na jméno? Nezoufejte, buď jí jako usmiřovací dárek pořiďte hrnek se jménem, abyste ho již pro příště věděli. Nebo se snažte alespoň zhluboka dýchat a v duchu si opakovat desatero božích přikázání. Soustřeďte se hlavně na to páté, které vám dobře radí – nezabiješ.

Ponožky na nožky

Určitě už jste slyšeli o tom, že je v životě důležitý klid a také nohy v teple. Zkuste to aplikovat nejen na sebe, ale také na svou tchýni. Pořiďte jí vtipné ponožky, které možná obměkčí její tvrdou skořápku, a poprvé ji uvidíte usmát se. I když se zprvu trošku leknete, zahrajte to do autu a rychle jí slušivé ponožky pochvalte a zkuste se na ni také usmát.

Společný zájem

Zamyslete se nad tím, co přesně může vaší tchýni vadit. Možná je to vaše tvrdohlavost, pevné názory, nebo nedostatečná péče o jejího milovaného potomka. Možná ji prostě jednoduše štve jen to, že dýcháte stejný vzduch jako ona. Buďte nad věcí a zkuste se nad její chování povznést. Máte přece společný zájem – milujete stejného člověka, a to už je věc, na které by se dalo velmi dobře stavět. Začněte třeba dárkovým čajem či jiným drobným dárkem a třeba se časem dopracujete i k wellness víkendu. Každá v jiných lázních.

Plán je jasný

Při výběru dárku pro tchýni byste měli mít jasný plán, a tím by měla být touha potěšit ji, udělat jí radost a ukázat jí, že jste opravdu dobrý člověk. Rozhodně by se ve vašem plánu neměli objevit touhy zavřít jí dárkem pusu, ukázat jí, že na to máte a podobně. Pak je možné, že by se žádný dárek nesešel s úspěchem.

Jak vyjít s tchýní

Nejlepší doporučení, jaké kdy kolovalo internetem na věky pokládanou otázku, jak vyjít s tchýní, byla odpověď – těžko. A něco na tom je. Tchýně mají často svůj názor na všechno. A ve většině případů je to úplně opačný názor, než je ten váš. V takovou chvíli je zbytečné dohadovat se o pravdě, kterou stejně nikdy nebudete mít. Zkuste na to jít od lesa. A ne, nejde o cestu s motorovou pilou ani se sekyrou.

Zaměřte se na to, co má vaše tchýně ráda, jak ráda tráví čas a jaké jsou její koníčky. Možná, když ji podrobíte tomuto malému zkoumání, naleznete alespoň stéblo něčeho, čím vám přijde dotyčná zajímavá, a dokážete se povznést nad vzájemné neshody. A i když se z vás nestanou nejlepší přátelé, je dobré ji nějakým způsobem respektovat. Přece jen vám ona nadělila jeden z těch největších dárků.

Musíte si přečíst