Domů Gastronomie 3 věci, které nesmí chybět doma žádnému milovníku kávy

3 věci, které nesmí chybět doma žádnému milovníku kávy

Káva je celosvětově oblíbený nápoj, kterému propadá stále více lidí. Pokud jste i vy věrnými milovníky kávy, dopřejte si ji i v pohodlí domova! Dnes vám dáme 3 tipy na to, co vám doma určitě nesmí chybět, abyste si mohli kávu vychutnat a připravit jako zkušený barista. Pojďme na to!

Opravdu kvalitní káva

Základem je samozřejmě kvalitní káva. Pokud si chcete vychutnat kávu opravdu dokonale, vždy kupujte kávu zrnkovou, kterou si doma sami namelete. Jedině tak si káva uchová své aroma a výraznou chuť, kterou by vám mletá káva nikdy nedopřála. Při výběru značky kávy se spoléhejte na světoznámé značky kávy. Jestliže si chcete připravit kávu první třídy, dbejte na to, aby nebyl balíček se zrnkovou kávou už příliš dlouho otevřený. Její aroma poměrně rychle vyprchává.

Výkonný kávovar

Aby vaše káva chutnala co nejlépe, pořiďte si domů kvalitní kávovar, který udělá veškerou práci za vás. Doporučit můžeme například pákový kávovar Orava ES-150, který má elegantní a stylový design a bude se hodit do každé domácnosti. Kávovar má nerezovou úpravu, vyjímatelnou odkapávací mřížku, vyhřívanou horní desku na předehřev šálků i nerezovou trysku na napěnění mléka, disponuje i odnímatelnou nádobou na kávu o objemu 1,6 litru. Kávovar Orava ES-150 je vhodný pro mletou kávu a všechny druhy porcované kávy. Bude se vám proto hodit i mlýnek na kávu!

Mlýnek na kávu

K tomu abyste mohli mít vždy extra čerstvou kávu, pořiďte si mlýnek na mletí kávy Orava KM-800, který má objem 50 g, což vám bude stačit na přípravu až 6 šálků kávy. Nůž mlýnku je vyroben z kvalitní nerezavějící oceli a má stylové bílé provedení. Mlýnek na kávu Orava KM-800 má výkon motoru 150 W a je i skvělým dárkem pro každého milovníka kávy.

Propadli jste kouzlu kávy a rádi byste doma měli praktické pomocníky pro její přípravu? Na www.orava.cz si můžete vybrat skvělé kávovary i mlýnky za super ceny.

Musíte si přečíst