Domů Ostatní Nepodceňujte nošení reflexních vest. Vyplatí se je pořídit také pro vaše děti

Nepodceňujte nošení reflexních vest. Vyplatí se je pořídit také pro vaše děti

V mnoha zaměstnáních dnes musejí lidé kvůli vlastní bezpečnosti používat vesty a oděvy s reflexními prvky. V tomto případě jde o povinné nošení. Reflexní vesty a podobné doplňky byste ale měli zvážit pro používání v běžných situacích.

Reflexní vesty do auta a pro chodce

Je důležité si uvědomit, že obyčejná reflexní vesta za stovku vám může zachránit život. Podobně účinné jsou třeba rovněž reflexní pásky a další doplňky, jež mají prvky, které reagují na světlo.

Zdaleka nejčastěji se v soukromí používá reflexní vesta do auta. Patří k povinné výbavě motorových vozidel, což by měl vědět každý, kdo má řidičský průkaz. Použití reflexní vesty je pak nezbytné třeba ve chvíli, kdy jste nuceni odstavit auto a pohybujete se v blízkosti komunikace, respektive přímo po ní. Reflexní vesty slouží k tomu, že jste pro ostatní řidiče viditelní z větší vzdálenosti, takže mají čas zareagovat a mohou se vám bez problémů vyhnout. Pokud naopak vestu nepoužijete, navíc máte tmavé, nevýrazné oblečení, doslova si říkáte o to, aby vás kolemjedoucí vozidlo či cyklisté srazili. Takovéto případy pak často končí smrtelnými úrazy.

Bezpečnostní reflexní vesty si pořizujte ve specializovaných obchodech. V nich máte jistotu, že splňují patřičné normy a jsou certifikované pro použití v České republice. Jedná se hlavně o normy EN ISO 20 471:2013 a EN ISO 13688:2013.

Dětské reflexní vesty

Poměrně často jsou účastníky dopravních nehod děti. Proto je vhodné jim také pořídit vesty. V dnešní době se už dá snadno zakoupit dětská reflexní vesta, která bude odpovídat postavě vašeho dítěte. Kromě toho je dobré používat také reflexní pásky na ruce, případně sobě a dětem pořídit vhodné oblečení s reflexními pruhy. Vše přispěje k vaší bezpečnosti a ochraně zdraví. Právě zdraví je to nejdůležitější, co se dá ztratit.

Musíte si přečíst