Historie šatních skříní, do kterých se mohlo oblečení pověsit, spadá nejméně do šestnáctého století, kdy jednu jindřichohradeckou šlechtičnu napadlo, že visící šaty neutrpí tolik, jako ty, které jsou uložené v truhle. Jistě nebyla sama, kdo měl tento dobrý nápad. My bychom si už dnes nedokázali bez těchto bytových nezbytností svůj život většinou představit.

  1. jak velký prostor máte k dispozici.
  2. v jakém stylu je ostatní nábytek a zařízení.
  3. co budete potřebovat do skříně uložit.

Některé jsou totiž konstruovány jako ramínkové, některé policové a u některých jsou zastoupeny obě tyto možnosti rozdělením. U šatních skříní musíme počítat s dostatkem prostoru, aby bylo možné pohodlně otevírat dveře. Je-li prostoru málo, pak se dá tento problém vyřešit tím, že si pořídíme variantu s posuvnými dveřmi.

  • Tento systém je výhodný nejen pro možnost umístění do menších prostor, ale také vypadá velice elegantně.
  • Navíc se na posuvné dveře většinou instaluje zrcadlo, a tak si můžete pohodlně upravit svůj zevnějšek hned poté, co si obléknete vybrané oblečení.

Šatní skříň do kuchyně? Proč ne

Jednou z variant interiérových skříní jsou zmíněné policové šatní skříně. Díky kvalitnímu zpracování i dostatku úložných prostor je možné využít je například i v kanceláři a nebo v kuchyni.

  • V kanceláři mohou posloužit jako přehledné úložiště pro dokumenty, které potřebujete mít k dispozici.
  • V kuchyni si můžete z této skříně vytvořit příruční spižírnu.

Velice elegantně vypadají bílé šatní skříně. Svým vzhledem navozují pocit čistoty a klidu. Pokud si vyberete lakovanou variantu, pak uvažujte o kombinaci bílé a černé barvy. Lesklý povrch ještě více zvýrazní luxusní a neobvyklý vzhled. Dokonale také vypadá kontrast jasně červené s bílou či černou.