Domů Domácnost Našli jsme šatní skříně přesně pro vás

Našli jsme šatní skříně přesně pro vás

 

Historie šatních skříní, do kterých se mohlo oblečení pověsit, spadá nejméně do šestnáctého století, kdy jednu jindřichohradeckou šlechtičnu napadlo, že visící šaty neutrpí tolik, jako ty, které jsou uložené v truhle. Jistě nebyla sama, kdo měl tento dobrý nápad. My bychom si už dnes nedokázali bez těchto bytových nezbytností svůj život většinou představit.

  1. jak velký prostor máte k dispozici.
  2. v jakém stylu je ostatní nábytek a zařízení.
  3. co budete potřebovat do skříně uložit.

Některé jsou totiž konstruovány jako ramínkové, některé policové a u některých jsou zastoupeny obě tyto možnosti rozdělením. U šatních skříní musíme počítat s dostatkem prostoru, aby bylo možné pohodlně otevírat dveře. Je-li prostoru málo, pak se dá tento problém vyřešit tím, že si pořídíme variantu s posuvnými dveřmi.

  • Tento systém je výhodný nejen pro možnost umístění do menších prostor, ale také vypadá velice elegantně.
  • Navíc se na posuvné dveře většinou instaluje zrcadlo, a tak si můžete pohodlně upravit svůj zevnějšek hned poté, co si obléknete vybrané oblečení.

Šatní skříň do kuchyně? Proč ne

Jednou z variant interiérových skříní jsou zmíněné policové šatní skříně. Díky kvalitnímu zpracování i dostatku úložných prostor je možné využít je například i v kanceláři a nebo v kuchyni.

  • V kanceláři mohou posloužit jako přehledné úložiště pro dokumenty, které potřebujete mít k dispozici.
  • V kuchyni si můžete z této skříně vytvořit příruční spižírnu.

Velice elegantně vypadají bílé šatní skříně. Svým vzhledem navozují pocit čistoty a klidu. Pokud si vyberete lakovanou variantu, pak uvažujte o kombinaci bílé a černé barvy. Lesklý povrch ještě více zvýrazní luxusní a neobvyklý vzhled. Dokonale také vypadá kontrast jasně červené s bílou či černou.

 

Musíte si přečíst