Že peníze vládnou světem je stará věc a pokud je někdo má, tak mu ve většině případů padá svět k nohám. Pokud je má muž, pak si ve většině případů může vybrat atraktivní partnerku, protože ta mu za to půjde na ruku a tak není nic snazšího, než když si může atraktivní žena, najít bohatého muže a nechat se tak vydržovat.

Nejdůležitější je najít si muže, který je na tom finančně dobře, pro ty ženy a dívky, které jako malé neměly nic a jejich snem bylo, aby se měly jednou lépe. Proto si pak vybírají muže, kteří jsou zajištění a kteří jim dají to, co jim chybělo. Život takzvaně z ruky do huby pro ně není zajímavý a tak se snaží najít někoho, kdo jim žití usnadní.

Láska za peníze byla, je a bude. Většinou jde ženě víc než o to, jak partner vypadá a jak se chová,  o to kolik má peněz na účtu a kolik z toho je schopen jim dát. Pokud vidí, že by se měly dobře, tak je vzhled, ani charakter toho člověka až tak nezajímá a koukají na věci úplně jinak. Vidina toho, že bez práce budou koláče, je pro ně vodítkem a ony jsou proto rády, že si mohou dovolit víc, než na co byly zvyklé a tak jdou za svými sny. Takovýchto žen není málo a ruku na srdce, která z nás by nechtěla žít v lepších finančních podmínkách, než v jakých žila doposud?

Proto si také muže, kteří jsou finančně nezávislí, ženy rády berou a dopřejí si tak mnohem větší jistotu toho, co muž vlastní. Svatby z lásky samozřejmě stále ještě existují, ale svateb z vypočítavosti bude pořád více přibývat. Jasné je to, že každý pro sebe chceme to nejlepší a každý z nás také touží potom, aby své potomky přivedl do již zajištěné rodiny a mohl jim zajistit bezstarostný život. Instinktivně tak poznáváme to, že je pro nás lepší zajištěný partner, pokud nejsme zajištěné samy. Vdávat se tak pro peníze není vůbec výjimkou.