Napadlo vás někdy, kolik času denně strávíme v koupelně? Zkoušeli jste si někdy ten čas stopovat? Pokud ano, zjistili jste určitě velmi překvapivě, že to není zrovna málo…

Ženy samozřejmě tráví v koupelně obvykle více času než muži, i když mnohdy to také není pravidlo. Například u nás doma platí opak. Já se stihnu nalíčit a upravit mnohem rychleji, než můj partner nagelovat vlasy. Pokud jsme totiž vytížené matky, pak nemáme čas zabývat se zbytečným zdržováním, ale musíme kromě sebe obstarat ještě i děti a to nás nutí být mnohem rychlejší. Muž si může dát s úpravou více práce, protože kromě toho, že se upraví, nic víc v domácnosti většinou dělat nemusí.

Pokud si spočteme, že jsme denně v koupelně ráno 10 – 15 minut a večer 10 – 15 minut, přidáme čas, kdy se koupeme, pereme, věšíme prádlo, uklízíme v koupelně, myjeme si vlasy, pak nám z toho může vyjít klidně i hodina denně a to už není zrovna málo. Koupelna by proto měla být prostorem, který se nám bude líbit a budeme se v něm cítit dobře, protože v ní trávíme celkem dost času, i když se to na první pohled nezdá.

Většina z nás si také proto začala přestavovat umakartové jádro a svou koupelnu si udělala novou a moderní, s moderními kachlíky, se samolepkami na zeď, s novou vanou, umyvadlem a sociálním zařízením. Koupelna je totiž místnost jako kterákoliv jiná, a pokud se nad tím zamyslíte, tak v bdělém stavu, což znamená, když jste vzhůru, v ní můžete strávit i více času, než třeba v ložnici.

V dnešní době existují koupelnová studia, která vám dokážou udělat koupelnu na míru a ještě před tím, než na ní u vás doma začnou pracovat, vám předvedou 3D vizualizaci, na které uvidíte, jak to celé bude vypadat. V nové koupelně vám pak čas, který v ní budete trávit, bude velice příjemný. Možná zde pak budete ještě o něco déle, než jste byli zvyklí doposud.