Nevěra je velmi obávané slovo. Je to věc, se kterou se nerad setká každý z nás. Když už ale přijde, musíme se k ní něják postavit a s nevěrou se poprat. Jak se k ní ale postavit, je těžké. Záleží na mnoha okolnostech, které jsou pro nás důležité, a je třeba je řešit.

Buď od partnera odejdeme. Je to nejjednodušší způsob, jak to celé vyřešit, ale to jen tehdy, není-li v tom rodina a děti. Pokud máme společné děti a nejen děti, ale také majetek, je třeba to vzít na vědomí a najít to nejlepší možné řešení, jak se s celou situací poprat.

Nevěra může být úlet, který se stal jednou, a to při náhodné akci, například v opilosti, kdy dotyčného nechce váš partner již více vidět. Taková nevěra samozřejmě bolí, ale byla-li jen jednorázová, mělo by se na ni zapomenout. Nebude to lehké, ale kvůli jednomu úletu by se bourat mosty neměli.

Horší to je tehdy, když je to nevěra opakovaná. Tady se řešit musí. Buďto nevěrník s nevěrou sekne a bude jen s vámi, nebo chcete-li zůstat jako rodina, pak s nevěrným partnerem zůstanete a sami si najdete bokovku, se kterou budete udržovat intimní poměr, nebo se dohodnete na tom, že od sebe půjdete.

Odchod není otázkou jednoho dne. Je třeba se na všem domluvit, probrat to, říci si jaká se budou dodržovat pravidla a řídit se jimi. Ještě než skončíte u soudu, je dobré, se poradit jak celou situaci vyřešíte doma ve dvou.

Jak se zachovat při odhalení nevěry je tedy velmi individuální a nedá se dát pouze jedna rada. Velmi záleží na tom, v jaké situaci se nacházíte, jak nevěra probíhá a jak celou situaci bude chtít řešit váš protějšek. Je to rozhodně velmi těžká situace, se kterou není vůbec lehké se poprat. Pokud máte děti, snažte se tuto situaci neřešit před nimi a nestresovat je tím.