Masážní salony nabízí několik typů masáží a orientovat se v jejich názvech může být někdy složité.

Nejnavštěvovanější je regenerační masáž, kdy masér masíruje celé tělo nebo jen některou  jeho část. Vyhledávanou je masáž šíje a zad. Regenerační masáž odstraňuje bolesti, uvolní napjaté svaly, zmírní bolesti hlavy a celkově přináší uvolnění a zlepšení krevního oběhu.

Lidem, kteří jsou v neustálém stresu udělá dobře relaxační masáž, která je podobná regenerační masáži, ale je jemnější a méně bolestivá. Vhodná je zejména pro ženy, které si chtějí na chvilku odpočinout po celodenním shonu. Relaxační masáž vás zbaví stresu, nervozity a depresí. Pokud budete mít chuť, můžete se s masérem domluvit také na masáži obličeje.

Nejen u žen je také oblíbená medová detoxikační masáž, která mimo jiné zahrnuje stimulaci reflexních zón. Z těla jsou díky medové masáži odplavovány toxické látky. Medová masáž má výborné účinky při potížích s krevním oběhem nebo alergiích, pokud teda není zrovna vaším nepřítelem med. Pomůže vám také při žaludečních potížích, chronickému zánětu dutin, bolestech hlavy nebo artróze kloubů.  Medovou masáž byste si měli odpustit, pokud máte  vysoký oční tlak, trpíte trombózou nebo máte nádorové onemocnění, hrozí zde riziko vzniku metastáz.

Velmi starou technikou, která v poslední době zažívá svůj boom je baňkování. Na tělo jsou přiloženy zahřáté skleněné baňky, které se postupným ochlazováním přisají na tělo.  Baňkování je skvělým pomocníkem při bolestech svalů a ostranění blokací nebo celulitidy.

Do boje s celulitidou se můžete vydat také lymfatickou masáží, která odstraňuje z těla nečistoty škodlivé látky. Pomocí několika velmi jemných a pomalých masérských hmatů dochází k lepšímu odtoku lymfy, což se velmi brzo pozitivně projeví na pokožce.

Na vnitřní orgány blahodárně působí reflexní masáž.  Pomocí tlaku prstů jsou stimulovány reflexní body. Nejčastěji se reflexní masáž používá na chodidlech.

Každý den musíte stihnou milion maličkostí, díky kterým večer padáte únavou do postele. Najděte si v diáři hodinu času a zajděte si odpočinout na masáž. Ze studia určitě odejdete odpočatí a nabití novou energií.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu