Domů Móda Oblečení Hip hop trendy

Hip hop trendy
Hip hop jako hudební styl vznikl v sedmdesátých letech 20. století. Dnes už hip hop není jen o hudbě, ale zahrnuje životní styl.  Break dance, beatbox, graffiti a stylové oblečení neodmyslitelně patří k hip hopu.

Správný hiphoper se neobejde bez  volných kalhot, pohodlného mikiny, kšiltovky a výrazných zlatých řetězů. A vyznavači hip hopu nedají dopustit na několik módních značek.

Prestižní hiphoperskou značkou je DADA Supreme, která nejprve vyráběla čepice a  trička pro mladé basketbalisty, později sportovní oblečení a boty a dnes se DADA Supreme drží na top žebříčku hiphop stylu.

Hned v závěsu stojí firma Ecko Unlimited se svými typickými graffiti motivy a legendárním nosorožcem ve znaku.

Její sesterskou společností je Ecko Red, značka prodávající cool oblečení, hlavně trička, kalhoty, mikiny, ale také boty, kabelky nebo hodinky.

Další oblíbenou značkou je Dakine. Původně havajská společnost nejprve vyráběla poutka a popruhy a dnes prodává batohy, tašky, pouzdra a lyžařské rukavice.

Svou vlastní módní značku má rapper 50 cent. V roce 2003 začal kromě CD černý zpěvák prodávat také sportovní módu pro mladé. Trička, mikiny, kalhoty, pásky, hodinky nebo čepice, to vše můžete zakoupit pod značkou G-Unit.

50 cent se dost možná nechal inspirovat kolegou Jay-Z, který už v roce 1995 přivedl na módní svět zančku Roca Wear. Od svého vzniku Roca Wear neustále rozšiřuje svůj sortiment, takže kromě hiphopového oblečení si můžete pod stejnou značkou koupit také kabelky, hodinky nebo šperky.

O tom, že jsou módní značky úzce spjaty s hiphopovou hudbou, svědčí profil firmy Phat farm. V roce 1992 Phat farm založil hudební magnát Russel Simmons společně s producentem Rickem Rubinem. Dnes Phat farm prodává luxusní kousky ve sportovním stylu.

Dnes už bývalá manželka Russela Simmonse nezůstala pozadu a založila sesterskou firmu Baby Phat,  která prodává sexy oblečení pro mladé holky. A před časem rozšířila sortiment o oblečení pro děti.

Zkrácením slov For Us By Us vznikla další značka FUBU. Newyorská značka založená módním návrhářem Daymondem Johnem nabízí fanouškům hip hopu trička, kalhoty, mikiny, kalhoty a boty.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu
Musíte si přečíst